alternatívna medicína

Aktuálna cena je uvedená na každom obale. Výrobca si nepraje ju zverejňovať , dozviete sa ju pri zaškolení o použití.

Informácie o cene a dodacích podmienkach zelených potravín mailom : terapiapijavicoulekarskou@mail,com, telefonicky: 0918919237

Povedz mi, čo ješ a ja ti poviem, čo z toho živí teba a čo  tvoju chorobu

http://www.ulozto.cz/7248837/track01-joined-mp3

Prednáška o BIO chlorele a mladom jačmeni od f Green Ways

ZELENÉ POTRAVINY

Mladý jačmeň

Mladý jačmeň

Jačmeň Aktuálna cena je uvedená na každom obale. Výrobca si nepraje ju...

Vaša cena: 0,00 €

Chlorella

Chlorella

Chlorella Aktuálna cena je uvedená na každom obale. Výrobca si nepraje...

Vaša cena: 0,00 €

Nejčastejšie otázky

 

-      Zelené potraviny (ZP) všeobecne

-      Použitie zelených potravín (ZP) pri konkrétnych diagnózach 

 

?         V čom sú zelené potraviny odlišné od ostatných potravinových doplnkov?

Predovšetkým tým, že nepatria medzi potravinové doplnky. Sú totiž racionálnymi, celostnými potravinami.

 

?         Aký je účinok zelených potravín na organizmus?

Ich zloženie a účinok na ľudský organizmus je komplexný.

Neobsahujú žiadne „prázdne“ kalórie, jedovaté látky, farbivá, stabilizátory, plnivá, spojivá či iné nežiaduce alebo nevhodné balasty.

Svojím zložením sú najbližšie prirodzenej racionálnej strave. Samy sú totiž prirodzenou a racionálnou stravou.

Vďaka svojmu zloženiu majú na organizmus a jeho funkcie vysoko pozitívny vplyv.

Organizmus zbavujú toxických látok, nežiaducich balastov a usadenín.

Dopĺňajú do organizmu základné stavebné kamene na správnu funkciu jednotlivých orgánov, metabolizmu a imunitného systému (vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty, aminokyseliny, nukleové kyseliny, nenasýtené mastné kyseliny, enzýmy, chlorofyl a niekoľko celkom unikátnych látok).

Podporujú priamo (cez ľahko zásadité pH – 7,5) i nepriamo (zvyšovaním prirodzenej obranyschopnosti) hojenie všetkých zápalov v organizme.

Pôsobia probioticky.

Pre svoje komplexné zloženie a komplexné účinky na organizmus sú nadradené potravinovým doplnkom.

Pôsobia ako adaptogény – majú schopnosť upokojiť zvýšenú funkciu orgánov a systémov a naopak povzbudiť ich zníženú činnosť.

Výrazne spomaľujú bunkové starnutie: zistené meraním hodnoty elektronegativity bunkových jadier.

Dodávajú jednak fyzickú, jednak psychickú silu a vytrvalosť, pretože majú vysokú bioenergetickú hodnotu.

Nijako zásadne neovplyvňujú alopatické lieky, ich účinok ani nezvyšujú, ani neznižujú.

Ich účinok na organizmus je komplexný. To znamená, že ho čistia, hoja jeho zápaly, podporujú obnovu normálnej črevnej flóry, dopĺňajú do nej všetky dôležité látky (vitamíny, minerály, stopové prvky a antioxidanty) a zvyšujú jeho prirodzenú obranyschopnosť.

 

?         Aké je bežné podporne liečebné dávkovanie zelených potravín v kombinácii?

Vhodná je kombinácia 3 - 4x 1 lyžička MJ a 3x 6 - 8 tbl. riasy; treba dôsledne dodržiavať pitný režim, teda 2 až 3 litre kvalitných, najlepšie neperlivých tekutín denne. Zelené potraviny sa užívajú nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy však s najmenej hodinovým odstupom od klasických liekov.

 

?         Aké je bežné preventívne dávkovanie zelených potravín v kombinácii?

Vhodná je kombinácia 2x1 lyžička MJ a 3x 3 - 4 tbl. riasy; treba dôsledne dodržiavať pitný režim, teda 2 až 3 litre kvalitných, najlepšie neperlivých tekutín denne. Zelené potraviny sa užívajú nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy však s najmenej hodinovým odstupom od klasických liekov.

 

?         Ako postupovať, keď sa bezprostredne po užití zelených potravín objaví tlak v žalúdku alebo ľahký pocit na zvracanie?

V takom prípade je najlepšie celú dennú dávku zelených potravín rozpustiť do 1,5 až 2 litrov kvalitnej neperlivej vody a vzniknutý nápoj popíjať postupne, po dúškoch, v priebehu celého dňa.     

 

?         Ako možno pomôcť ZP znížiť svoju hmotnosť?

Pri konzumácii 60-80 tbl. riasy denne alebo 6-8 lyžičiek MJ denne, prípadne v kombinácii MJ a riasy v polovičných dávkach je zabezpečený dostatočný prívod živín pre daný deň. Pokiaľ chce niekto radikálne redukovať svoju hmotnosť alebo sa detoxikovať, táto cesta je možná. Avšak spočiatku je pocit hladu všadeprítomný, najmä prvých 10 dní. Je lepšie pridať k ZP i jedno racionálne jedlo denne. Dĺžka režimu nie je nijako presne časovo špecifikovaná, je to skôr o subjektívnom pocite každého, kto ho skúša.

 

?         Musí sa dodržiavať časový odstup medzi klasickými liekmi a ZP i u iných, než ústami prijímaných liekových foriem?

Časový odstup sa týka iba liekov vo forme tabliet, ide o to, aby sa nestretli ZP s liekmi priamo v tráviacom trakte. Napr. inzulín podávaný v injekčnej forme nemá šancu sa s nimi takto stretnúť. Pri aplikácii injekcií, infúzií, mastí a čapíkov netreba žiadny časový odstup dodržiavať. Ani pri tabletách s pozvoľným, až 24-hodinovým uvoľňovaním netreba dodržiavať časový odstup. V tomto prípade sa síce ZP s nimi v tráviacom trakte stretávajú, ale počas 30 minút, keď sa samy vstrebávajú, účinnosť týchto tabliet nijako zásadne neznížia.

 

?         Možno sa ZP predávkovať?

Predávkovať sa zelenými potravinami pri našich stravovacích návykoch je prakticky nemožné. Pri konzumácii riasy možno pozorovať odchod tmavozelenej stolice, čo je známkou dostatočnej saturácie organizmu riasou. Pri MJ to takto nefunguje, tam sa možno len spoľahnúť na odporúčané dávkovanie.

Pri razantnom nasadení ZP možno však občas spustiť nadmernú očistnú reakciu.

 

?         Možno počas užívania zelených potravín pocítiť subjektívne nejakú zmenu?

Pri užívaní zelených potravín pocíti na sebe subjektívne ich pozitívny účinok okolo 80 % ich užívateľov.

 

?         Prečo a ako často sa objavuje pri užívaní zelených potravín očistná reakcia?

Očistná reakcia sa objavuje približne u 40 % ich užívateľov. Spočíva v prechodnom zhoršení stavu, laboratórnych hodnôt či príznakov chorôb, ktorých je užívateľ nositeľom. Dôvodom je predovšetkým uvoľnenie škodlivín usadených v tkanivách, systémoch a orgánoch a ich vylučovaní z organizmu. To sa deje predovšetkým detoxikáciou v pečeni a ich následným vylučovaním obličkami. Pokiaľ tieto cesty nestačia, začne sa telo škodlivín zbavovať pokožkou. Občas sa objavia i príznaky celkom nečakané, alebo sa podarí odhaliť doteraz skrytá chronická choroba.

 

?         Ako dlho môže očistná rekcia trvať a ako treba počas nej postupovať v dávkovaní zelených potravín?

Očistná reakcia väčšinou netrvá dlhšie ako 2-3 týždne. Pokiaľ jej prejav je pre užívateľa znesiteľný, potom nie je nevyhnutné toto dávkovanie meniť. Keď však únosný nie je, treba dávkovanie zelených potravín znížiť, občas i úplne prerušiť, vyčkať odznenie či zmiernenie očistnej reakcie a potom sa postupne vrátiť k pôvodnému dávkovaniu.

 

?         Je rozdiel v dávkovaní zelených potravín u dospelých a u detí?

Deti vo veku do troch rokov majú dávkovanie vždy individuálne a ak sú plne dojčené, tak stačí, keď zelené potraviny užíva len dojčiaca matka. Je vhodné, aby poslednú dennú dávku zelených potravín užívala skôr popoludní než večer, pretože energia v nich ukrytá môže spôsobovať prílišnú čulosť dojčaťa v čase, keď by malo spať. Staršie deti a deti do 40 kg hmotnosti potom užívajú polovičnú dávku, deťom nad 40 kg už možno podávať rovnakú dávku ako dospelým.    

 

?         Aká je maximálna denná dávka zelených potravín?

Maximálna denná dávka zelených potravín v podstate neexistuje. Sú to zdravé potraviny a nemožno sa nimi predávkovať. Preventívne dávky sa pohybujú u dospelých pri riase 3x3 až 3x4 tablety denne a pri Mladom jačmeni 2x1 lyžička denne. Liečebné dávky sa pohybujú v priemere 3x6 až 3x8 tabliet pri riase 3x1 až 4x1 lyžičku pri Mladom jačmeni denne. Keď chcete vedieť, aká dávka zelených potravín pokrýva dennú potrebu všetkých dôležitých látok, tak je to 60-80 tabliet riasy a 6-8 lyžičiek Mladého jačmeňa denne. Ak budete užívať zelené potraviny v kombinácii, potom na pokrytie dennej dávky živín Vám postačí len ich polovičné množstvo, teda 30-40 tabliet riasy a 3-4 lyžičky Mladého jačmeňa denne.

 

?         Je vhodné užívať riasu Chlorellu i Mladý jačmeň zároveň?

Užívanie samotného Mladého jačmeňa či riasy Chlorelly je vždy pre organizmus významným prínosom, jednako len používanie oboch zelených potravín v kombinácii je tým najlepším, čo môžete pre svoje telo z hľadiska zdravia urobiť. Ak užívate zelené potraviny zároveň, nemusíte používať také veľké dávky a účinok zelených potravín sa v tomto prípade násobí.

 

?         Čím sa sladkovodná riasa Chlorella a Mladý jačmeň vo svojom zložení líšia?

Obe zelené potraviny majú vo svojom zložení mnoho spoločného (napríklad vitamíny, minerály, stopové prvky, chlorofyl, aminokyseliny a nukleové kyseliny). Riasa na rozdiel od Mladého jačmeňa obsahuje napríklad vlákninu, prírodné antibiotikum, CGF (rastový faktor, ktorý štvornásobne urýchľuje rast normálnej črevnej flóry). Mladý jačmeň má vo svojom zložení oproti riase navyše mohutné antioxidanty (GIV a SOD) a vysoké množstvo enzýmov. Podrobné zloženie sa uvádza v knihách o produktoch a na príbalových letáčikoch.

 

?         Môže sa objaviť alergia na zelené potraviny?

Iste to nemožno celkom vylúčiť. V ojedinelých prípadoch sa to stáva a vždy treba rozlíšiť, či ide o primárnu alergiu, o nadmernú reakciu alebo o takzvaný súbeh (to je stav, keď sa pri začatí užívania zelených potravín objaví alergická reakcia iného pôvodu, no užívateľ ju spája so zelenými potravinami). Riasa obsahuje metabolity chlorofylu, látky zvanej feoforbidy, ktoré môžu byť príčinou vzniku primárnej alergie. Obsiahnuté množstvo feoforbidov je hlboko pod prípustnou normou  (max. 60 mg/100g) a súčasne to niečo hovorí o serióznom prístupe výrobcu voči spotrebiteľovi. Pokiaľ sa podozrenie na alergiu objaví, treba užívanie zelených potravín prerušiť, počkať na odznenie tejto reakcie a potom skúsiť zelené potraviny pozvoľnejšie nasadiť späť. Keď sa stav opakuje, potom ide s najväčšou pravdepodobnosťou o prejav primárnej alergie na zelenú potravinu a nemožno ju ďalej podávať.  Alergie na riasu alebo jačmeň sa objavujú veľmi sporadicky a dosiaľ nebol zaznamenaný prípad, že by užívateľ mal alergiu na oba produkty zároveň.

 

?         Je vhodnejšie užívať zelené potraviny po jedle, s jedlom alebo nalačno?

Zelené potraviny je najvhodnejšie užívať nalačno, teda pol hodiny pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle. Mladý jačmeň je vhodné rozpustiť najmenej v 2 dcl chladnej, neperlivej vody. Keď sa občas po požití Mladého jačmeňa objavia tlakové bolesti v žalúdku, často je to spôsobené príliš silnou koncentráciou nápoja. Keď nepomôže jeho rozriedenie, možno dennú dávku Mladého jačmeňa rozpustiť v 1–2 litroch vody a potom nápoj popíjať po dúškoch v priebehu celého dňa.

 

?         Aký má význam zelenkastá farba stolice pri užívaní riasy Chlorelly?

Tmavozelené sfarbenie stolice pri užívaní riasy Chlorelly má zásadný význam. Je totiž známkou dostatočnej saturácie organizmu riasou. Keď je užívanie riasy na samom začiatku, farbí sa stolica už pri stúpajúcom počte tabliet riasy. Organizmus sprvu totiž nevie riasu metabolizovať. Po niekoľkých dňoch sa to naučí a často sa tmavé zafarbenie stolice začne vytrácať. Potom je vhodné dávku riasy zvýšiť tak, aby farba stolice bola opäť tmavozelená. Taktiež v dňoch zvýšenej fyzickej či psychickej záťaže možno zmenu farby stolice pozorovať. Organizmus v záťaži jednoducho potrebuje riasy viacej. Tak mu ju na prekonanie týchto dní doprajte. 

 

?         Možno zelené potraviny užívať len vnútorne?

Zelené potraviny sa nemusia užívať len vnútorne. I pri ich vnútornom použití sa môže okrem prehĺtania využiť (najmä pri riase) cucanie v ústach. Všeobecne sa môžu zelené potraviny používať ako obklady, zásypy, do mastí, na výplachy i ako klystír.

 

?         Aké sú kontraindikácie pri užívaní zelených potravín?

Pre riasu Chlorellu

-         stavy po operáciách žalúdka, tenkého, hrubého a slepého čreva (do 1-2 mesiacov po operácii);

-         stavy akútneho zhoršenia M. Crohn či ulceróznej kolitídy, keď sa objavuje v stolici najmä krv;

-         alergia na riasu;

-         neúmerná očistná reakcia, keď sa ani po znížení dávky a predĺžení intervalu podávania riasy stav reakcie nezlepšuje;

-         autoimúnne ochorenie neprimerane reagujúce na podávanie riasy;

-         ťažké, chronické hnačky alebo zvracanie;

-         stavy po transplantáciách orgánov a tkanív na zásadnej imunosupresívnej liečbe.

 

Pre Mladý jačmeň

-         prebiehajúca aktinoterapia (rádioterapia, ožarovanie);

-         stavy po operáciách žalúdka, tenkého, hrubého a slepého čreva (do týždňa po operácii);

-         alergia na Mladý jačmeň;

-         neúmerná očistná reakcia, keď sa ani po znížení dávky a predĺžení intervalu podávania Mladého jačmeňa stav reakcie nezlepšuje;

-         ťažké, chronické hnačky alebo zvracanie;

-         autoimúnne ochorenie neprimerane reagujúce na podávanie Mladého jačmeňa;

-         akútne zápaly hlbokého žilného systému;

-         akútna pľúcna embolizácia;

-         stavy po transplantáciách orgánov a tkanív na zásadnej imunosupresívnej liečbe.

 

?         Možno zelené potraviny kombinovať s inými potravinovými doplnkami?

Hoci majú zelené potraviny takmer ideálne zloženie, neobsahujú niektoré dôležité látky, ktoré je potom s nimi vhodné kombinovať.

-         neobsahujú koenzým Q – 10,

-         neobsahujú vazodilatačné látky (Ginkgo biloba),

-         neobsahujú chondroprotektívne látky (glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM).

 

?         Ako dlho je vhodné zelené potraviny užívať?

Platí, čím dlhšie, tým lepšie. Pamätajte, že škodliviny na nás pôsobia neustále vždy a všade a nikdy neodchádzajú na dovolenku. Preto je dôležité ustavične organizmus čistiť, chrániť a posilňovať. Každodenné a dlhodobé užívanie zelených potravín je zárukou dobrého zdravia, kondície i nálady. Keď sa staneme „závislými“ od zelených potravín, je to najlepšia vec, aká nás mohla stretnúť.

 

?         Prečo treba zelené potraviny vôbec užívať?

Obsah živín v prirodzenej strave rýchlo klesá.

Strava má väčšinou nevhodné zloženie, nedodržujú sa odporúčané technologické postupy spracovania a prípravy jedál.

Prudko vzrástli nároky organizmu na prísun živín.

Stúpa frekvencia výskytu rizikových faktorov v populácii (nadváha-obezita, fajčenie, stres, zvýšená hladina cholesterolu a LDL cholesterolu, zvýšená hladina glykémie).

Naďalej trvá výrazná smogová záťaž.

Postupne narastá celkové prekyslenie v organizme.

Zdravotný stav našej populácie je katastrofálny (750 000 diabetikov, 860 000 alergikov, 850 000 astmatikov, 2 000 000 pacientov s funkčným dyspeptickým syndrómom).

-      Použitie zelených potravín (ZP) pri konkrétnych diagnózach

 

?         Ako postupovať pri ochorení na ulceróznu kolitídu alebo pri Crohnovej chorobe?

Tak MJ, ako aj riasa sú pri ulceróznej kolitíde a Crohnovej chorobe veľmi vhodné. Osvedčuje sa kombinácia MJ 3x1 lyžička denne a riasa 3x6 tbl. denne. Treba pridávať na uvedené dávky veľmi pozvoľna, pretože ide o autoimunitné ochorenie. Teda MJ, resp. riasu zvyšujte na 3x1 lyžičku, príp. 3x6 tbl. takto: 1. až 3. deň 1/2-0-0, 1-0-0; 4. až 6. deň 1/2-0-1/2, 1-0-1; 7. až 9. deň 1/2-1/2-1/2, 1-1-1; 10. až 12. deň 1-1/2-1/2, 2-1-1; 13. až 15. deň 1-1/2-1, 2-1-2; od 16. dňa MJ 3x1 lyžička denne a s riasou plynulo ďalej stúpajte až na odporúčanú dávku. Keď budete užívať MJ alebo riasu samostatne, aj tu platí rovnaké dávkovanie. V období akútneho vzplanutia týchto chorôb, teda v čase, keď sa objaví v stolici hlien a najmä krv, nie je vhodné užívať riasu pre obsah vlákniny. Zelené potraviny sa užívajú nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy však s najmenej hodinovým odstupom od klasických liekov.

 

?         Ako užívať ZP pri onkologických ochoreniach?

Zelené potraviny sa uplatňujú veľmi pozitívne pri onkologických ochoreniach, i keď základom liečenia zostáva klasická liečba. Pôsobia jednak ako podporná liečba, jednak majú i priame protirakovinové pôsobenie. MJ nie je vhodné podávať v období prípadnej rádioterapie (ožarovania). Vysadzuje sa 3 dni pred jej začatím a nasadzuje sa späť 3 dni po jej skončení. Počas chemoterapie možno podávať oba produkty bez obáv. Riasa je vhodná do kombinácie s postupným navršovaním. Zelené potraviny sa užívajú nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy však s najmenej hodinovým odstupom od klasických liekov. Vhodné je dávkovanie MJ 3x1 lyžička denne a pri riase do kombinácie potom 3x8 tbl. s postupným navršovaním.

 

?          Ako sa znášajú ZP a lymská borelióza?

Pri lymskej borelióze sa osvedčuje predovšetkým Mladý jačmeň. Vhodná je dávka 3x1 lyžička MJ denne dlhodobo, aspoň šesť mesiacov sústavného užívania.  Zelené potraviny sa užívajú nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy však s najmenej hodinovým odstupom od klasických liekov.

 

?          Ako reagujú ZP a roztrúsená skleróza mozgovomiechová?

Ako MJ, tak i riasa sú pri RSM veľmi vhodné. Najlepšie sú v kombinácii MJ 3x1 lyžička denne a riasy 3x6 tbl. denne. Treba však dosahovať uvedené dávky veľmi pozvoľna, pretože ide o autoimunitné  ochorenie. Teda MJ, resp. riasu navršujte na 3x1 lyžičku, resp. 3x6 tbl. takto: 1. až 3. deň 1/2-0-0, 1-0-0; 4. až 6. deň 1/2-0-1/2, 1-0-1; 7. až 9. deň 1/2-1/2-1/2, 1-1-1; 10. až 12. deň 1-1/2-1/2, 2-1-1; 13. až 15. deň 1-1/2-1, 2-1-2; od 16. dňa MJ 3x1 lyžička denne a s riasou plynulo ďalej stúpajte až na odporúčanú dávku. Ak budete užívať MJ alebo riasu samostatne, potom platí rovnaké dávkovanie. Zelené potraviny sa užívajú nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy však s najmenej hodinovým odstupom od klasických liekov.

 

?          Ako ovplyvnia ZP dnu?

Základom je, samozrejme, diéta, teda vynechať červené mäso, salámy, údeniny, silné vývary, vnútornosti, pivo, víno, tvrdý alkohol, strukoviny a dezertné syry. Zelené potraviny vo všeobecnosti hladinu kyseliny močovej, ale aj cholesterolu, LDL cholesterolu a cukru v krvi znižujú. Iba asi u 40 % užívateľov zelených potravín sa na konci 1. mesiaca užívania môže objaviť prechodné zvýšenie hodnôt týchto látok v dôsledku prebiehajúcej očistnej reakcie. Do 3 mesiacov od začatia užívania ZP sa spravidla stav upraví. 

?         Dokážu ZP zlepšiť i cukrovku I. typu?

U tohto ochorenia treba za úspech považovať i skutočnosť, že sa aspoň spomalí jeho priebeh a oddiali sa nástup komplikácií, ktoré ochorenie na cukrovku zákonite, postupom času, sprevádza. Zelené potraviny sú pri ochorení na cukrovku vhodné vždy, v žiadnom prípade toto ochorenie nezhoršujú, iba sú efektívnejšie pri DM II. typu. U DM I. typu je to hlavne o predchádzaní komplikáciám.

 

?         Pomôžu zelené potraviny pri poruchách spánkového cyklu?

Poruchy spánkového cyklu ovplyvňuje predovšetkým riasa a to tam, kde príčinou je nepokoj a stres. Obsahuje totiž aminokyselinu L-Tryptofan, ktorá sa metabolizuje na sérotonín a ten potom následne na melatonín, ktorý napomáha zaspanie a podporuje kvalitný spánok.

 

?         Ovplyvnia ZP tvorbu žlčníkových kameňov a vedia ich rozpúšťať?

Už vytvorené žlčníkové kamene ZP nijako neovplyvnia, bránia však vzniku nových a rastu existujúcich. Vhodná je kombinácia 3x1 lyžička MJ a 3x6 tbl. riasy s postupným navršovaním. Ak sú vytvorené kamene nad 8 mm, netreba sa ani obávať ich spontánneho odchodu v rámci očistnej reakcie. Menšie sa na cestu dať môžu.   

 

?         Ako postupovať so ZP pri ekzémoch a lupienke?

Začať kombináciou MJ 3x1 lyžička denne a riasy 3x6 tbl. s veľmi pozvoľným navršovaním na túto dávku. Teda MJ, resp. riasu navršovať na 3x1 lyžičku, resp. 3x6 tbl. takto: 1. až 3. deň 1/2-0-0, 1-0-0; 4. až 6. deň 1/2-0-1/2, 1-0-1; 7. až 9. deň 1/2-1/2-1/2, 1-1-1; 10. až 12. deň 1-1/2-1/2, 2-1-1; 13. až 15. deň 1-1/2-1, 2-1-2; od 16. dňa MJ 3x1 lyžička denne a s riasou plynulo ďalej stúpať až na odporúčanú dávku. Zelené potraviny sa užívajú nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy však s najmenej hodinovým odstupom od klasických liekov.

 

?            Pomôžu ZP po operáciách a úrazoch?

Áno, ZP sú veľmi vhodné, pretože skracujú čas rekonvalescencie a hojenia po operáciách a úrazoch až o polovicu. 

 

?            Ako ovplyvnia ZP obličkové kamene­?

Vápenaté, teda oxalátové – RTG kontrastné, teda na RTG viditeľné – kamene ZP nemôžu nijako ovplyvniť. Urátové – RTG nekontrastné, na RTG neviditeľné – čiastočne áno. Napriek tomu stojí za vyskúšanie, minimálne počas šiestich mesiacov, na posúdenie ich efektu. Vhodná je kombinácia 3x1 lyžička MJ a 3x6 tbl. riasy s postupným navršovaním. 

 

?            Možno užívať zelené potraviny spoločne s liekmi?

Klasické lieky a zelené potraviny možno užívať spoločne v priebehu dňa s jedinou podmienkou. Je vhodné, aby odstup medzi užitím zelených potravín a lieku bol aspoň jedna hodina.

 

?            Ako je to s užívaním zelených potravín pri podávaní liekov znižujúcich zrážavosť krvi?

Zelené potraviny síce obsahujú vitamín K, ktorý podporuje zrážavosť krvi, zároveň však majú i účinok znižujúci priľnavosť krvných doštičiek, takže v stabilizovanom stave sa zelené potraviny správajú neutrálne, skôr napomáhajú riedenie krvi. Keď však ide o akútne upchanie hlbokého žilného systému dolných končatín, akútne prebiehajúcu pľúcnu embolizáciu, čerstvé stavy po srdcových či mozgových infarktoch či stavy geneticky podmienenej zvýšenej náchylnosti k zrážaniu krvi a stavy po operáciách srdca (chlopňové náhrady, bypassy), potom je užívanie zelených potravín spojené so zvýšeným rizikom vzniku trombu a záleží od užívateľa a jeho rozhodnutia, či i v týchto prípadoch zelené potraviny bude užívať.

 

?            Ako postupovať a ako dávkovať zelené potraviny pri autoimúnnych ochoreniach?

Autoimúnne ochorenie je vrodená porucha imunity, keď imunitný systém vyrába protilátky proti vlastným tkanivám a to sa potom prejaví špecifickým zápalom. Do skupiny autoimúnnych ochorení patria i niektoré veľmi známe choroby – Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, reumatoidné artritídy, Hashimotova thyroiditída, roztrúsená skleróza mozgovomiechová, niektoré kožné ochorenia atď. Pretože zelené potraviny výrazne zvyšujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu, treba na začiatku ich užívania postupovať opatrne. Odporúčané dávky sa dosahujú veľmi pozvoľne. Uveďme si príklad. Odporúča sa dávkovanie Mladého jačmeňa 3x1 lyžička denne a riasy Chlorelly 3x7 tabliet denne. Dávkovanie pri oboch produktoch sa zvyšuje vždy po 3 dňoch, pri Mladom jačmeni vždy po ½ lyžičke a pri riase iba po 1 tablete. V praxi to potom vyzerá nasledovne:

  1. až 3. deň MJ   ½ - 0 – 0, riasa  1 – 0 - 0  

  4. až 6. deň        ½ - 0 – ½,         1 – 0 – 1

  7. až 9. deň        ½ - ½ - ½         1 – 1 – 1

10. až 12. deň       1 – ½ - ½          2 – 1 – 1

13. až 15. deň       1 – ½ - 1           2 – 1 – 2

od 16. dňa            1 –  1 – 1  a riasa sa pozvoľna navršuje ďalej až na odporúčanú dávku.

Obdobne možno začať dávkovanie u veľmi citlivých osôb alebo pri nadmernej očistnej reakcii organizmu.

 

?            Obsahujú zelené potraviny lepok?

Pred začatím užívania riasy táto otázka väčšinou nepadne, v súvislosti s Mladým jačmeňom sa objavuje často. Ani riasa, ani Mladý jačmeň lepok neobsahujú, a preto ich možno bez obáv podávať pri ochorení na celiakiu, kde je nevyhnutné dodržiavať bezlepkovú diétu.

 

?            Môžu zelené potraviny užívať tehotné a dojčiace ženy?

Zelené potraviny možno užívať bez obáv v čase pred počatím, v období tehotenstva aj v štádiu dojčenia. Netreba sa ani obávať odchodu škodlivín z organizmu tehotnej či dojčiacej ženy v rámci očistnej reakcie. Plod sa vplyvom zelených potravín nemôže poškodiť. Občas má tehotná žena problémy s vlákninou obsiahnutou v riase, najmä ak je už v pokročilom stupni tehotenstva. Avšak aj tento problém možno v pohode prekonať pozvoľnejším nástupom v dávkovaní.

 

?            Možno užívať zelené potraviny počas prebiehajúcej chemoterapie a rádioterapie?

       Počas chemoterapie možno užívať riasu Chlorellu i Mladý jačmeň bez obmedzenia. Počas prebiehajúcej série ožarovania, teda rádioterapie, možno užívať bez obmedzenia iba riasu. Mladý jačmeň, ako veľmi silný antioxidant, nie je vhodný, pretože liečba ožarovaním je založená na skutočnosti, že rakovinové bunky sú na podávanú vlnovú dĺžku vnímavejšie než bunky zdravé. Prijaté žiarenie spôsobí oxidáciu plazmy rakovinovej bunky a tá umiera. Mladý jačmeň by teda paradoxne rakovinovú bunku chránil pred ožarovaním. Je vhodné Mladý jačmeň prestať užívať 3 dni pred plánovaným začatím rádioterapie a nasadiť ju znovu po 3 dňoch po jej skončení.

 

?            Na čo všetko vlastne možno zelené potraviny použiť?

-         na prevenciu a podpornú liečbu zápalov a infekčných ochorení,

-         na prevenciu a podpornú liečbu metabolických porúch,

-         na prevenciu a podpornú liečbu onkologických stavov,

-         na prevenciu a podpornú liečbu kardiovaskulárnych ochorení,

-         na prevenciu a podpornú liečbu ochorení dýchacích ciest,

-         na prevenciu a podpornú liečbu porúch tráviaceho systému,

-         na prevenciu a podpornú liečbu ochorení obličiek a močové sústavy,

-         na prevenciu a podpornú liečbu kožných ochorení,

-         na prevenciu a podpornú liečbu neurologických ochorení,

-         na prevenciu a podpornú liečbu ochorení pohybového systému,

-         na prevenciu a podpornú liečbu porúch žliaz s vnútornou sekréciou,

-         na prevenciu a podpornú liečbu ochorení lymfatického systému,

-         na prevenciu a podpornú liečbu gynekologických ochorení,

-         na prevenciu a podpornú liečbu chorôb prostaty a m. pohlavných orgánov,

-         na prevenciu a podpornú liečbu niektorých duševných porúch,

-         na prevenciu a podpornú liečbu i toho, čo sa tu priamo neuvádza.


               

Jačmeň

Jecmen

Jačmeň Green Ways

Mladý jačmeň je svieži, enzymatický živý nápoj plný vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a aminokyselín. Predstavte si rastlinku mladého jačmeňa ako klíči, preráža tvrdú kôru zeminy a dynamicky rastie smerom nahor k slnku. V tomto období priamo saje nesmierne množstvo živín a energie zo zeme, vody, vzduchu a slnka. S jeho úžitkom sú viac ako tridsaťročné skúsenosti. O účinkoch jačmeňovej šťavy bolo vypracovaných niekoľko desiatok vedeckých prác a štúdií.

 

Skúsenosti zákazníkov
GW nezaručuje podobné výsledky. Len uverejňuje subjektívne skúsenosti ľudí.

Môj príbeh s Mladým jačmeňom
Pred 10 rokmi mi bol pri vstupnej prehliadke do nového zamestnania zistený diabetes II. typu. Mala som vtedy 49 rokov a nijako ma to nevzrušovalo, keďže som nemala žiadne problémy. Poslali ma do poradne pre diabetikov, kde ma diétna sestra informovala o diéte. Odporučenú diétu som dodržiavala asi 4 roky, môj stav sa zhoršil, preto som začala užívať tabletky a naďalej som dodržiavala aj diétu. Pohoda. Nič mi nevadilo. Až pred 2 a pol rokmi moja doktorka zistila, že si musím začať podávať inzulín. Naordinovala mi dávku 3 x 10 jednotiek denného a 15 jednotiek nočného inzulínu a samozrejme pokračovať v diéte.
S týmto stavom som sa nechcela zmieriť, pretože som si náhle uvedomila, kam to všetko vedie. Môj otec mal taktiež cukrovku, pre ktorú mu amputovali prst na nohe a okrem ďalších problémov prekonal aj štyri infarkty. Zháňala som všemožné informácie ako ďalej, až mi odporučili pani, ktorá vyhodnocuje zdravotný stav podľa dúhovky oka. Táto pani mi odporučila Mladý jačmeň. Po 3 mesiacoch som jačmeň konečne zohnala.
Jačmeň som začala užívať v dávke 4 lyžičky denne a naďalej som si pichala inzulín v naordinovaných dávkach. Nič sa nedialo. Prišli mi na um myšlienky, že som sa nechala nachytať, a tak som sa rozhodla, že po doužívaní poslednej zakúpenej dávky s jačmeňom skončím. Ešte som ju ani nedobrala, keď som náhle, asi po 4 mesiacoch, mala problémy kvôli predávkovaniu inzulínom. Navštívila som ihneď diabetologičku a povedala jej o zmenách, ktoré u mňa nastali zásluhou užívania Mladého jačmeňa. Preto mi poskytla glukometer, ktorým som si začala merať každé ráno hladinu cukru a podľa zistenej hodnoty dávkovala inzulín. Postupne som dávku znižovala a po 9 mesiacoch som sa dostala na úroveň 1 alebo 2 jednotiek denného a 8 nočného inzulínu. Na tejto úrovni sa môj stav stabilizoval. Niekedy sa stane, že inzulín nepotrebujem vôbec. Mám v poriadku aj pečeňové testy, ktoré boli v minulosti zlé, vyrovnal sa mi vysoký krvný tlak a upravil cholesterol. Prestali ma aj bolieť kolená, pre ktoré som v minulosti musela prestať hrať volejbal, takže teraz už môžem opäť hrať.
Ďakujem okamžiku, keď som sa dozvedela o Mladom jačmeni.
Pivoňková Ivana, Vojkovice, Skúsenosť z knihy „Kniha o nápoji z trávy II“

 

Celý život som bola zdravá a svieža.

Nepociťovala som nijako zvlášť potrebu dbať na zlepšenie stravy a jedla som tak, ako som bola zvyknutá. Trpela som niekoľko rokov zápchou, ale nebrala som na to zreteľ. Veď je to problém väčšiny žien z môjho okolia a všetkým nám stačil Gutalax. Neuvedomovala som si, ako mi tento produkt a prehliadanie takého zdanlivo banálneho problému, ako je zápcha, škodí a doslova otravuje celý môj organizmus. Po štyridsiatke som nastúpila do náročnej práce, ktorá ma zaťažila stresom. Štyri roky som vydržala pracovať naplno a potom sa dostavili problémy, ktoré sa neustále zväčšovali. Vyčerpanosť, nespavosť, chudokrvnosť , operácia ženských orgánov, prechodila som pľúcnu embóliu a moja štítna žľaza sa zväčšila tak, že som sa doslova dusila. V jednu chvíľu som sa zrútila. Hovorím tomu, že som sa „zosypala do seba“, „zosivela“. Pre moje okolie som zostarla o 10 rokov. Keď som bola už 3 mesiace na nemocenskej, prišiel za mnou syn a priamo mi vnútil zelený jačmeň. Nápoj mi zachutil a o 2 týždne som ho vypila úplne celý. Po celý ten čas som cítila vtekať „zelenú“ silu do žíl. Nebola som taká unavená, začala som dobre spať, vstávať svieža, zmizli moje ťažkosti so zápchou a začali sa mi zlepšovať výsledky krvi. Viac ako dvojročná chudokrvnosť sa upravila na normu. Zelený jačmeň mi síce nepomohol od operácie štítnej žľazy, verím však, že práve vďaka nemu som nemusela na operáciu čakať niekoľko rokov ako iní. Dnes viem, že zdravie je to najdôležitejšie, a ostávam zeleným potravinám verná.
Marta S., Havřice

 

Ako som zmravnila môj cholesterol
Je to celý príbeh. Pred 8 rokmi, mala som vtedy 49 rokov, mi pri náhodnej kontrole zistili veľmi vysokú hladinu cholesterolu v krvi - 8,5 mmol/l a mierne zvýšené triglyceridy. Vtedy bol max. limit cholesterolu 6,0. Lekár, ktorý tento stav zistil, mi neodporúčal užívanie farmaceutických prípravkov na zníženie tejto vysokej koncentrácie. Napriek tomu, že je primárom, má veľmi dobrý vzťah k alternatívnym metódam podporujúcim zdravie. Držal mi prednášku, čo musím v mojej strave zmeniť. Po 15 minútach som ho taktne ubezpečila, že v strave neviem využiť nijaké rezervy. Moja rodina už vtedy roky žila na tzv. zdravej kuchyni - len biele, hydinové mäso, relatívne veľa zeleniny, ovocie, často vo varenej úprave. Ďalšou šancou bol podľa lekára pohyb, pravdaže primerane veku a diagnózam. Začala som intenzívne cvičiť, 4 - 5 razy zo 7 dní v týždni. Do roka som cholesterol znížila na hodnotu 7,0 - 7,3. A táto hladina bola „moja“ dlhé roky. Liekové formy na znižovanie cholesterolu som odmietla užívať. Počas ďalších 7 rokov som ako pacientka s vysokým rizikovým faktorom zvaným cholesterol 1 x do roka chodila na krvné testy. Medzi tým odborníci znížili normu maximálnej koncentrácie cholesterolu pre človeka na 5,0 mmol/l. A s touto úpravou som stále robila vrásky na čele mojej ošetrujúcej lekárke. Tešila som sa, že koncentrácia cholesterolu mi nestúpala. Aj triglyceridy sa držali tesne pod maximálnou hranicou 2 mmol/l. A jedného dňa vo mne dozrelo presvedčenie piť džús zo zeleného jačmeňa a súčasne jesť chlorellu pyrenoidosu. Vtedy som vôbec nemyslela na cholesterol, ale na moje zdravie ako také. Keďže som vyše 30 rokov pracovala v klinickej chémii, dôkladne som si preštudovala nielen nutričné hodnoty produktov Green Ways, ale aj technológiu ich úpravy a spôsob kontroly ich produktov. Po 3 mesiacoch pitia jačmeňa 1 - 2 x denne a jedení 15 až 20 ks tabliet chlorelly sa moje výsledky trochu zmenili: cholesterol mal koncentráciu 6,76 mmol/l, mierny pokles, a triglyceridy 0,57 mmol/l - výrazný pokles. Bolo už zrejmé, že zelená výživa „zaberá“. V 7. mesiaci pokračovania na tejto zelenej ceste som si opäť dala urobiť krvný rozbor. A prišlo úžasné prekvapenie nielen pre mňa, ale aj moju ošetrujúcu lekárku. Cholesterol sa „umravnil“ a moja hodnota 5,15 mmol/l nám obom vyrazila dych. Ešte úžasnejšia bola hodnota triglyceridov, ktoré pri zvýšenej hladine sú vraj rizikovejším faktorom ako cholesterol. Podľa lekárky len málo ľudí je pod hranicou 0,4 mmol/l. A moje triglyceridy boli 0,32 mmol/l. Celkovo moje krvné hodnoty lekárka hodnotila ako úžasné. Hneď sa spýtala: „Ako ste to dosiahli, čo ste jedli?“. A tak sa aj moja lekárka dozvedela o zelenom jačmeni a chlorelle firmy Green Ways. Túto výraznú zmenu v koncentrácii cholesterolu a triglyceridov u mňa spôsobili určite zelené produkty GW, môj spôsob života počas týchto 7 mesiacov bol nezmenený. A to je koniec príbehu o cholesterole.
Táňa Buzinkaiová

Mám 78 rokov.

Mám zdravotné problémy a k nim patriace more liekov, primerane veku. ako sa hovorí. Darček, prvú fľašku zeleného jačmeňa, som vypila za mesiac. Druhú fľašku za 2 mesiace. Vedela som, že 1 fľaška je dávka asi na 3 mesiace. Ale po vypití každej dávky som sa tak dobre cítila, tak prečo nepiť aj častejšie. Čo sa mi zlepšilo z môjho subjektívneho pohľadu (mnoho potvrdili i kontrolné lekárske vyšetrenia ): zlepšené dýchanie a činnosť srdca, úprava krvného tlaku, pravidelné a bezproblémové vyprázdňovanie, dobré trávenie, úprava hladiny cukru v krvi, nebolia ma nohy, nie som unavená, mám dosť energie a teším sa z každého príjemného dňa. Po dohode s lekárkou som prestala užívať tieto lieky:
1. Multikomponentný prípravok, liek určený pre starších ľudí. Vyrába sa síce na prírodnej báze, ale je to liek chemicky upravený. V súčasnosti ho už nevnímam ako konkurenciu pre zelený jačmeň.
2. Famotidin, liek na zníženie tvorby žalúdočnej kyseliny (refluxná ezofagitída)
3. Surgam, liek proti bolesti a zápalu
4. Defobin, liek na upokojenie, proti úzkosti
5. Paralen proti zápalu a analgetikum
Zelený jačmeň nezmenil moju neschopnosť robiť s počítačom. Preto vám toto podľa mojej pravdivej informácie napísala moja nevesta.
Buzinkaiová, Slovensko

Chlorella

chlorella

Chlorella Green Ways

Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buniek, ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela. Chlorella nám dodáva kompletné spektrum výživných látok i energiu zo všetkých prírodných živlov. Pestuje sa v teplom klimatickom pásme, v ktorom načerpá energiu a prehrieva ňou ľudský organizmus. Náš výrobca je najrenomovanejšou spracovateľskou spoločnosťou na svete. Užitočné vlastnosti chlorelly sú odbornou verejnosťou sledované už od roku 1890.

 

Skúsenosti zákazníkov
GW nezaručuje podobné výsledky. Len uverejňuje subjektívne skúsenosti ľudí.

Chlorellu Green Ways užívam od 25. 1. 2001.

Mám od 10 rokov lupienku. Posledné 4 roky som ju mala vo veľkom množstve na tele, ale hlavne na tvári a vo vlasoch. Po 2,5 mesiacoch užívania mi celkom zmizla z tváre a vlasov, na tele nastalo zlepšenie o 50%. Bola som prekvapená, takisto ako aj moja kožná lekárka, ktorá sa začala sama o chlorellu zaujímať a odporúčať.
Ďalšie pozitíva:
1. prestali mi padať vlasy a ich kvalitu pochválila aj moja kaderníčka,
2. nelámu sa mi nechty a po prvýkrát v živote som bola na manikúre, pretože som si nevedela poradiť s ich dĺžkou a údržbou,
3. ustúpili mi depresie (podnikám) a bolesti v oblasti žalúdka,
4. už po 3 mesiacoch užívania neviem, čo je migréna,
5. som oveľa pokojnejšia a zdá sa mi, že vitálnejšia,
6. od devätnástich rokov som mala vysoký bilirubín, 28 – 35. Dnes je na hodnote 14, čo je takmer v normále.
Chlorellu Green Ways užíva aj moja matka a 5-ročný syn.
Matka: (61 rokov) – zlepšil sa tlak, cholesterol, depresie
Syn (5 rokov) — je astmatik, silný alergik (trávy), trpí na ekzém, má poruchu vyprázdňovania (plastika konečníka). Po konzultáciách s odbornými lekármi už 3 mesiace konzumuje chlorellu.
Stolicu mal raz za 7—10 dní, potom mu vyliezali črevá (preto plastika). Teraz chodí každý deň pravidelne. Pravidelnou stolicou sa mu vyčistil po celom tele aj atopický ekzém.
Vysadili sme po porade s alergologičkou lieky na astmu, ktoré si aplikoval 4-krát denne. Ponechala mu len pohotovostné lieky, keby mal záchvat. A už 2 mesiace ŽIJEME!
Eva Filipová, Meziboří (40 ročná)

 

Keď som prvýkrát počula o výrobku firmy Green Ways,

chlorelle, rozhodla som sa ho vyskúšať, a to z troch dôvodov. Po prvé. Bol mi odporúčaný mojou priateľkou, ktorej verím. Po druhé ma zaujal svojím takmer všestranným využitím. Po tretie, bola som proste zvedavá. Užívala som malé zelené tablety a čakala, čo sa bude diať. Po troch dňoch ma začala bolieť hlava a ja som mala chuť s tým prestať. Pretože mi bolo povedané, že sa to stáva, že je to súčasť očistnej kúry, vydržala som. Dnes som naozaj rada, že som sa s týmto produktom zoznámila a stal sa súčasťou môjho jedálneho lístka. Cítim sa totiž menej unavená, čo pri mojom spôsobe života podnikateľky veľmi oceňujem. Takisto mám dobrú náladu a zdá sa, že lepšie zvládam každodenné ministresy. Vďaka za „Chlorellku“ a určite ju všetci vyskúšajte!!!
Dagmar Slapničková – Pyšová Ostrava

Chlorella vstúpila do môjho života paradoxne až na africkom kontinente. Stretnutie so zelenou riasou bolo spojené s poznaním skvelého človeka, ktorý mi svojím prístupom k životu a k ľuďom dodal nový impulz do utiahnutého života po materskej dovolenke. Ďalšie „nakopnutie“ vykonala sama chlorella, ktorá sa mlčky a akoby samozrejme stala členom našej štvorčlennej rodiny. Všetkým nám okamžite dodala plno energie a priniesla domov dobrú náladu, ktorá sa vplyvom okolností začala pomaly vytrácať.
Môj štvorročný syn si chodí po „bobuľky“ namiesto po cukríky, starší dvanásťročný syn sa dočítal, že bude mať svaly a bude dobre rásť, a tak ako správny športovec, florbalista, „zobe“ ostošesť. Najviac sa ale bavím, keď môj muž, ktorý si zo mňa spočiatku robil žarty a hovoril mi „bobuliarka“, vždy ako prvý hlási, že v mištičke dochádzajú bobuľky!!!
Čo nám teda chlorella ruku v ruke s Mladým jačmeňom dala a čo vzala?
Dala: energiu, dobrú náladu, pohodu z pravidelného metabolizmu.
Vzala: únavu, stres, pocity plnosti po jedle, krvácanie ďasien, vysoký cholesterol, pocity hladu a nárazové chute, chuť na sladkosti, predmenštruačné ťažkosti (podráždenosť, napätie v prsiach, bolesti brucha a chrbta) a v neposlednom rade aj pár kilogramov váhy…
Najväčšiu radosť mám z mojej 56ročnej mamičky, diabetičky, ktorá si po dvoch mesiacoch života s chlorellkou mohla znížiť dávku inzulínu a celkovo sa cíti bezvadne.
Som presvedčená o tom, že by si zelené potraviny mali nájsť svoje miesto v každej rodine a zabývať sa tam tak, ako sa im to podarilo u nás.
Zuzana H., Liberec

http://www.pijavica-lekarska-na-domace-pouzitie.com/pijavica-lekarska/

Vyhľadávanie

Kontakt

Marta Kolštromová facebook - Marta Kolštromová tel: 0918 919237
pošlite SMS ""pijavicka" priezvisko ""
a ja Vám zavolám

IČO 37138111
DIČ 104 341 59 78
pracovné dni od 8:30 - 17h
sobota od 11 - 17h + 10%
nedeľa od 11 - 17h + 20%
Súrne prípady vybavím , skúste zavolať

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

„Pověz mi a zapomenu; ukaž mi a já si vzpomenu; ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“
Konfucius

MOJA skúsenosť s jačmeňom a chlorelou 

Vvyšetrenie živej kvapky krvi začiatkom augusta 2008 mi ukázalo 100% prekyslenie . Začala som 2x denne piť nápoj z mladého jačmeňa a cca 20ks chlorely . Už po 3 týždňoch som si zopakovala vyšetrenie ŽKK s prekvapujúcim výsledkom - viac ako 70% zlepšenie stavu červených krviniek a výrazné zníženie cholesterolu.                                                                                                                          
Po mesiaci nemám chuť na mlieko a mliečne výrobky, znížila sa mi chuť na sladkosti. Celkovo sa cítim lepšie, nemám problémy s trávením,  ustúpila mi kvasinková infekcia ...

 

MOJA rodina :

Ja pijem jačmeň ráno,aby som nemala záhu, chlorelu na pretrávenie, pomohlo mi to hlavne v prvom trimestri zvládnuť žalúdočné problémy.

Zmizli problémy so zubami, pochrúmem pred spaním chlorelu a posledné roky sú preventívky u zubárky bez kazu.

Jankovi (1,5r) prešla infekcia v ústach po pití jačmeňa a cmúľaní chlorely, keď vypil celé kvapky od kašľa, tiež mu dobre prečistila chlorela črevká,bez nutnosti výplachu žalúdka a hospitalizácie.

sestre ( tehotná ) prešli ranné nevolnosti a teraz aj črevná chrípka za 1 deň

sestra zažila rýchly pôrod takmer bez bolesti, aj hojenie rany po šití je lepšie ko pri prvom pôrode bez  "zelených potravín"

neter Anka chrúme chlorelu od 6mes a choroby sa jej vyhýbajú.

dedkovi ustúpili stavy úzkosti a je celkovo vitálnejší, chodí von so psom, hrá každý deň šípky

dcére po "koštovke" inkrustovaných semiačok bola podaná vyššia dávka chlorely, telo sa prečistilo a na druhý den už bola v poriadku

ja nemám chuť na mlieko a sladkosti , netrápi ma nadváha a zahlienenie

dcéra pre pre zlé trávenie kravského mlieka, vždy jej pomôže chlorela pretráviť a uvoľniť kŕče po mliečnom

A za všetko hovorí len to, že piaty rok nás lekári nevideli

ČO S NAMI ROBÍ CUKOR ?

Rafinovaný cukor ako potrava húb

Narušenie našej vnútornej symbiózy s hubami a baktériami, však okrem vzniku nových “civilizačných” chorôb prinieslo ešte ďalšie  nepríjemné vedľajšie efekty. Zrejme najzávažnejší je neustále rastúca spotreba cukru. Počas 20. storočia stúpla spotreba  rafinovaného cukru zhruba 100x! Rastúca spotreba cukru by sama o sebe ešte nebola takým nešťastím, keby tu neexistovali alarmujúce súvislosti. Biely cukor nie je len návykovou látkou, ktorá našim zmyslom robí dobre, ale predovšetkým zdrojom energie, putujúcim takmer okamžite do krvi. Pokiaľ túto energiu rýchlo nezužitkujeme (nespálime napr. fyzickou činnosťou, športom atď.), prebytok sa uloží v podobe tukových zásob na nám dôverne známych miestach tela. Ale nielen tam, patológovia dostávajú do svojich rúk pečeň, srdce a ďalšie vnútorné orgány, vrátane ciev, prerastené silnými vrstvami tuku. Neodbytná chuť na sladké nie je však spôsobená iba záplavou klamlivých reklám na sladkosti, ale predovšetkým ju majú na svedomí práve premnožené huby – kvasinky (najmä Candida albicans), ktoré sa cukrom živia. Za pravidelný prísun živín sme potom  odmeňovaní neprirodzenou krátkodobou eufóriou, vyvolanou vylúčenými neurotoxínmi z uspokojených húb. Rovnaký trik ovládajú prakticky všetky parazitické huby, napr. lišajníky.

Človek ako lišajník

Pokiaľ človek včas nevezme rozum do hrsti a hlboko sa nezamyslí nad svojím spôsobom života, dopadne najskôr ako lišajník. Lišajník bol donedávna totiž považovaný za ukážkovú symbiózu riasy a huby, ale pri podrobnom skúmaní sa ukázalo, že táto “spolupráca” je výhodná iba pre  hubu, ktorá by v ťažkých prírodných podmienkach (skaly, suché miesta) nemala vôbec šancu na prežitie. Riasy samy by vďaka svojej dokonalosti a prispôsobivosti  problém nemali ani v tých najťažších extrémoch, pripustili si však k telu agresívne rafinované huby a stali sa nakoniec ich otrokmi. V človeku objavili expandujúce huby nového, mimoriadne zaujímavého hostiteľa, pretože vďaka našej neobmedzenej mobilite môžu čoskoro dobyť celú planétu a stať sa tak skutočnými vládcami sveta.

Hor sa do boja!

Kto pochopil závažnosť  situácie, bude sa iste snažiť nájsť čo najúčinnejšie a najrýchlejšie  postupy, ako sa zbaviť všetkých nepriateľských húb a ďalších patogénnych organizmov.  Hneď na úvod by sme mali uviesť, že tento boj za našu vnútornú slobodu nie je vôbec ľahkou záležitosťou a trvá mesiace, niekedy i roky. Náš protivník má totiž značný evolučný náskok – niekoľko miliárd rokov! Pozrime sa teda na základné opatrenia, ako vzniknutú disbiózu a súvisiace zdravotné problémy začať riešiť. S výnimkou opodstatnených prípadov je najdôležitejším krokom zastavenie užívania širokospektrálnych antibiotík, steroidných hormónov (kortikoidov) a hormonálnej antikoncepcie. K antikoncepcii ešte pár závažných slov: Dievčatá a ženy, preštudujte si pozorne v príbalových letákoch, aké nežiadúce účinky tieto preparáty majú! Pokiaľ ešte niekedy plánujete založenie rodiny, uvedomte si, že s každou ďalšou  krabičkou využívanej hormonálnej antikoncepcie sa znižuje možnosť vášho budúceho otehotnenia a zdravého donosenia plodu. Narastajúce počty opakovaných spontánnych potratov úzko súvisia s vedľajším účinkom hormonálnej antikoncepcie – stenčovanie steny maternice, kde sa vyvíjajúce embryo nie je schopné udržať.

Zmena výživy

Kto chce byť úspešný v boji s premnoženými hubami, musí radikálne zmeniť svoje stravovacie návyky. Slovenská a česká kuchyňa totiž nepatria k zdravým spôsobom výživy. Samotným prechodom na racionálny spôsob stravovania sa desiatky ľudí vyliečili i z tak závažných chorôb, ako je rakovina. Príroda však nemá rada extrémy a preto i my musíme zostať pri zostavovaní svojho jedálnička rozumní – racionálni. U mnohých ortodoxných makrobiotikov sa môžeme stretnúť s prekvapivým premnožením nežiadúcich kvasiniek v tele len preto, že používajú vo veľkej miere fermentované sójové výrobky, pri výrobe ktorých sa používajú kvasinky rodu aspergilus – napr. Tempeh, Natto. Huby tohto rodu naviac produkujú veľmi jedovatý aflatoxin, patriaci medzi rakovinotvorné látky najhoršej  kategórie. Nie je to tak dávno, čo bola z českého trhu narýchlo stiahnutá sójová omáčka od Vitany. Ďalšou nevedomosťou niektorých “zdravo” sa stravujúcich osôb je používanie lúpanej ryže, ktorá má podobné “lepivé” účinky ako biela múka. Namiesto ryže, ktorá energeticky zapadá do úplne iných svetových končín, by sme mali začať znovu objavovať naše domáce úžasné plodiny ako je pohánka, proso, raž či jačmenné krúpy.

“Päť bielych jedov”

Na začiatku úplne postačí keď si dáme pozor na tzv. päť bielych jedov: Cukor, mlieko a mliečne výrobky, stužené rafinované oleje a tuky, bielu múku a lúpanú ryžu, kamennú soľ. V ďalšej fáze potom obmedzíme konzumáciu živočíšnych tukov, vajec, umelých farbív (tzv. Éčka), dochucovadiel (kečup, horčica, majonéza, tatárska omáčka, ocot) a konzervantov (glutaman sodný, kyselina benzoová, citrónová). Pri hľadaní vhodných a nevhodných potravín sa budeme musieť  často spoľahnúť iba na svoj zdravý rozum a praktické zdravotné výsledky. Budeme totiž sústavne narážať na úplne protichodné názory predkladané renomovanými odborníkmi. Najsilnejšie lobby v tomto ohľade stojí zrejme za mliečnym priemyslom. Vďaka preniknutiu niektorých utajovaných informácií o tomto bielom jede sa spotreba mlieka v Českej republike znížila od roku 1989 síce zhruba o tretinu, ale mliečne lobby dosiahlo to, že sa do škôl znovu vrátili mliečne desiaty. Vláda na tento účel dokonca  neváhala uvoľniť z prázdnej štátnej pokladne 240 miliónov korún. Čoskoro sa zrejme naplnia  pesimistické prognózy počtu alergických detí na celú polovicu  súčasnej populácie. Na rastúcej miere alergií a disbióz sa významnou mierou podieľajú taktiež agresívne všadeprítomné reklamy na mliečne výrobky, sladkosti a ďalšie nebezpečné požívatiny. Pri sledovaní neustále sa opakujúcich reklám, je dobré si uvedomiť, že týmto spôsobom je propagovaný tovar, ktorý by za normálnych okolností bol len veľmi ťažko predajný.

Detoxikačné postupy

Krokom číslo tri je podporenie detoxikácie a regenerácie nášho organizmu. Najproblémovejší sa javí náš črevný trakt, v ktorom moderná medicína vidí  základ celej imunity a teda i nášho zdravia. Pokiaľ sa nepriateľské huby (plesne, kvasinky) už zabývali v našich črevách, nezostáva nič iné ako nastoliť pôvodné symbiotické prostredie. Ako sme si už povedali, huby sa dokážu neobyčajne dobre a rýchlo rozmnožovať. Na početné stavy kvasiniek, ktoré nám majú pomáhať rozkladať prijatú potravu, musí preto niekto “dávať pozor”. Túto policajnú funkciu v našom tráviacom trakte zastávajú tzv. mliečne baktérie (lactobacily). U žien tieto baktérie zaisťujú zdravé vnútorné prostredie a ochranu pred mykózami taktiež v pošve. Vďaka neuváženým zásahom antibiotík, steroidov, hormonálnej antikoncepcie, nevhodnou stravou a ďalších už popísaných faktorov, sú však tieto priateľské kolónie baktérií úplne decimované od stále skoršieho veku (podávanie antibiotík batoľatám nie je  u nás ničím mimoriadnym). Z tohto dôvodu je potrebné vysadenie čreva  novými kmeňmi mliečnych  baktérií. V predaji sú najčastejšie lactobacily v kapsliach. Vysoká cena preparátu ešte však nezaručuje jeho kvalitu. Než sa lactobacily dostanú až na miesto svojho určenia, musia prekonať radu nástrah a prekážok. Citlivé lactobacily z menej kvalitných preparátov končia tak svoju púť už v žalúdku, kde sa pre ne stávajú smrteľnými silne kyslé žalúdočné šťavy. Tento problém sa podaril vyriešiť v talianskych laboratóriách Specchiasol, kde bolo vyšľachtených  desať odolných kmeňov mliečnych baktérií, chránených dvojitým bielkovinovým obalom. K dispozícii je tak unikátny prípravok FERZYM obsahujúci sedem miliárd zárodkov v jedinej kapsli. Pokiaľ  je však črevný trakt zanesený tuhou vrstvou nestráveného kazeínu z kravského mlieka, gluténu (glutén – latinsky glej) z bielej múky, hnijúcimi zbytkami mäsa a inej potravy, nemá dodávanie aj sebekvalitnejších  lactobacilov prakticky žiadny väčší efekt, pretože nie sú vytvorené podmienky pre novú kolonizáciu (uchytenie).

Podporné prostriedky

Základné riešenie spočíva v naznačenej racionálnej výžive bohatej na vlákninu (celozrnné obilniny, ovocie, zelenina), ktorá funguje ako očistná kefa. Detoxikácia stravou môže podľa miery postihnutia  trvať rádovo mesiace až roky, preto je vhodné tieto prirodzené telesné procesy podporiť ďalšími detoxikačnými prostriedkami. Dobré skúsenosti majú pacienti predovšetkým s užívaním aktívneho rastlinného uhlia, francúzskeho zeleného ílu a sladkovodnej riasy Chlorella. K hĺbkovému intenzívnemu prečisteniu čreva prispeje tiež  colonhydroterapia, možno i formou lacnejších opakovaných domácich klystírov. Colonhydroterapia predstavuje dôkladné prečistenie črevného traktu, ale bohužiaľ iba jeho koncovej  časti – hrubého čreva (cca 150 cm). Ostávajúcich približne sedem metrov tenkého čreva sa táto preplachovacia vodná procedúra už netýka, pretože vstup do tejto časti tráviacej trubice je znemožnený bezpečnostnou jednosmernou chlopňou (valva ileocaecalis). Pokiaľ predpokladáme alebo máme lekársky potvrdenú prítomnosť nepriateľských húb v čreve (candidóza, aspergilóza či iná forma mykózy) je potrebné  detoxikáciu podporiť taktiež vhodnými fungicídnymi (protihubovými) prostriedkami. Menovať môžeme extrakt z grepových jadier, kapsule s Tea Tree olejom, koloidné striebro (likviduje však i priateľské  organizmy, podobne ako klasické antibiotikum) alebo mŕtvu vodu (anódová kyslá voda upravená elektrolýzou). Najpresvedčivejšie výsledky prinášajú ale české domáce fungicídne byliny – cesnak, karbinec, kapucínka, levanduľa.

Veľmi účinný je napr. čisto prírodný bylinný elixír Fungilen 50ml

Výrobca: Dúhové elixíry

Autor: Martin Kolár

Umeocot

 
Slano-kyslý nálev z liečivých sliviek Umeboshi vhodný najmä do šalátov a polievok. V prípade akútnych stavov intoxikácie a oslabenia organizmu aj na priamu konzumáciu alebo ako vodný roztok. Podporuje trávenie a neutralizuje kyslé prostredie v organizme, čím zachováva jeho mladosť a vitálnosť.

Umeocot nie je bežný ocot. Nie je to vlastne ani
výrobok. Umeocot je vedľajší produkt pri výrobe
sliviek Umeboshi. Jeho prospešné a liečivé účinky
sú odvodené, teda aj veľmi podobné, slivkám
umeboshi.

Umeocot a slivky umeboshi sa v tele správajú
ako zásada, dodávajú látky schopné rýchlo odbúravať nadbytočné kyseliny v tele. Pravidelnou
konzumáciou umeboshi si môžeme zabezpečiť
mierne alkalické (zásadité) pH organizmu (okolo
7,35). V dnešnej dobe, kedy v našej potrave výrazne
prevažujú potraviny kyslé nad alkalickými,
sú umeocot a umeboshi slivky veľmi vhodným
spôsobom ako aspoň čiastočne vyrovnať kyslosť
v krvi aj celom organizme.
Vďaka svojmu zásaditému charakteru je umeocot
veľmi dobrým riešením pálenia záhy (či už
pravideľného, alebo jednorazového), keďže je
spôsobené nadmernou konzumáciou kyslých
potravín.

Používa sa bežne ako ocot. Vhodný je najmä na zeleninu a ochutenie zeleninových šalátov. Je to nálev z japonských sliviek umeboshi, ktorý neutralizuje kyslosť v žalúdku a pomáha pri črevných problémoch.
Umeocot neutralizuje kyslosť a odstraňuje črevné problémy. Tým uľahčuje tráviacemu traktu.