Chcete sa LIEČIŤ alebo VYLIEČIŤ ?

Liečba športových úrazov s pijavicami

24.01.2019 12:49
 

 

 
Typické športové úrazy v  športových súťažiach sú pomliaždeniny, podvrtnutie, poranenia šliach a väzov, natiahnuté svaly... Trauma zvonku prostredníctvom úderu, nárazu, v dôsledku čoho dôjde k roztrhnutiu malých  krvných ciev a následné krvácanie do tkaniva. Tým sa vytvoria krvné výrony (modriny, podliatiny), čo je nahromadenie krvi v telesných tkanivách, kde sa zráža. Veľkosť a umiestnenie hematómu závisí na príslušnom poškodení ciev. Modriny môžu nabehnúť a sú veľmi bolestivé. To vytvára obmedzenie pohyblivosti. A to je miesto, kde sú látky z pijavice veľmi účinné.
 
 
Hirudoterapia je veľmi dobrá príležitosť liečiť športové zranenia rýchlejšie. Riziko dlhodobého poškodenia týmito úrazmi je znížené pijavicami.  Samoliečebné procesy sú stimulované. Dokonca so zápalom súvisace preťaženia (zápal šliach, poškodenie Achillovej šľachy, výpotok kolenného kĺbu )  po skúsenostiach, sa liečia oveľa úspešnejšie ako u športovca, ktorý iba použil sprej, napríklad s kortizónom.
 

A hlavne, zaberajú od bolesti do pár minút a účinok pretrváva, lebo sa rieši priamo príčina.

 
Za normálnych okolností sa  modrina hojí v priebehu dvoch až troch týždňov, kým sa dostanú zvyšky zrazenej krvi z tela. Avšak, pijavice nielen sajú  krv, ale púšťajú  cez ich sliny okolo 150 účinných látok do rany, kde pôsobia, okrem iného protizápalovo, antikoagulačne,antibakteriálne aj antibioticky čím stimulujú  krvný obeh a posilňujú imunitný systém,znižujú zrážanlivosť krvi a rozširujú cievy. Zrazená krv sa rozpúšťa doslova pred očami. Čím skôr sú pijavice použité, tým je liečba účinnejšia.
 
Liečim úspešne niekoľko šporotvcov, ktorí už si nosia pijavice so sebou, pre prípad potreby.
Zo skúsenosti pijavice použité čím skôr po úraze / modrina od nárazu pukom, natiahnuté svaly .../ dovoľujú rýchly návrat k tréningu , či zápasu s príjemnými vedľajšími účinkami
 
uvoľnenie stuhnutých svalov
regenerácia celého organizmu
psychická pohoda vďaka antidepresívnemu účinku
nabudenie síl
kvalitný spánok
zlepšenie trávenia, pamäte, koncentrácie aj myslenia
hormonálna rovnováha
prevencia civilizačných ochorení
 
 
Modriny, zranenia väzov a šliach, svalov a kĺbov prichádzajú v amatérskych i profesionálnych športoch často. To vedie k prasknutiu malých a veľmi tenkých krvných ciev a krvácanie do tkaniva. V poranenej oblasti je hematóm, opuchy, bolesť.  Modrina môže byť viditeľná až po niekoľkých dňoch. Pre zvýšenie tlaku v tkanive, sa navyše k hematómu pridružil edém. Ak je dočasne nutná fixácia napríklad na podvrtnutom členku alebo  kolennom kĺbe, je narušený  tok lymfy, čo bráni zníženiu edému.Celkovo možno povedať, hojenie je oneskorené.Liečba športových úrazov s pijavicami
 
Typické športové úrazy v  športových súťažiach sú pomliaždeniny, podvrtnutie, poranenia šliach a väzov, natiahnuté svaly... Trauma zvonku prostredníctvom úderu, nárazu, v dôsledku čoho dôjde k roztrhnutiu malých  krvných ciev a následné krvácanie do tkaniva. Tým sa vytvoria krvné výrony (modriny, podliatiny), čo je nahromadenie krvi v telesných tkanivách, kde sa zráža. Veľkosť a umiestnenie hematómu závisí na príslušnom poškodení ciev. Modriny môžu nabehnúť a sú veľmi bolestivé. To vytvára obmedzenie pohyblivosti. A to je miesto, kde sú látky z pijavice veľmi účinné.Hirudoterapia je veľmi dobrá príležitosť liečiť športové zranenia rýchlejšie. Riziko dlhodobého poškodenia týmito úrazmi je znížené pijavicami.  Samoliečebné procesy sú stimulované. Dokonca so zápalom súvisace preťaženia (zápal šliach, poškodenie Achillovej šľachy, výpotok kolenného kĺbu )  po skúsenostiach, sa liečia oveľa úspešnejšie ako u športovca, ktorý iba použil sprej, napríklad s kortizónom.
 
Za normálnych okolností sa  modrina hojí v priebehu dvoch až troch týždňov, kým sa dostanú zvyšky zrazenej krvi z tela. Avšak, pijavice nielen sajú  krv, ale púšťajú  cez ich sliny okolo 150 účinných látok do rany, kde pôsobia, okrem iného protizápalovo, antikoagulačne,antibakteriálne aj antibioticky čím stimulujú  krvný obeh a posilňujú imunitný systém,znižujú zrážanlivosť krvi a rozširujú cievy.Zrazená krv sa rozpúšťa doslova pred očami. Čím skôr sú pijavice použité, tým je liečba účinnejšia.
 
Modriny, zranenia väzov a šliach, svalov a kĺbov prichádzajú v amatérskych i profesionálnych športoch často. To vedie k prasknutiu malých a veľmi tenkých krvných ciev a krvácanie do tkaniva. V poranenej oblasti je hematóm, opuchy, bolesť.  Modrina môže byť viditeľná až po niekoľkých dňoch. Pre zvýšenie tlaku v tkanive, sa navyše k hematómu pridružil edém. Ak je dočasne nutná fixácia napríklad na podvrtnutom členku alebo  kolennom kĺbe, je narušený  tok lymfy, čo bráni zníženiu edému.Celkovo možno povedať, hojenie je oneskorené.

Kontakt

Marta Kolštromová

terapiapijavicoulekarskou@gmail.com

facebook - Martuška Kolštromová

pôsobím v okrese Martin, ale aj inde podľa dohody

tel: 0918 919237
pošlite SMS "pijavicka.priezvisko "
a ja Vám zavolám

IČO 37138111
DIČ 104 341 59 78
pracovné dni od 8:30 - 19h
sobota od 10 - 14h + 50% z ceny služieb
nedeľa - voľno, venujem sa mojej rodine
Súrne prípady vybavím , skúste zavolať

Vyhľadávanie

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

               *
„Pověz mi a zapomenu.
Ukaž mi a já si vzpomenu.
Ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“

Konfucius
 
 

Alebo po  našom , raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť.

                       *

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode