Otázky a odpovede

Chcela by som sa pijavickam podakovat, za 3 sedenia sa vysledky mojich pecenovych testov dostali na hornu pripustnu hranicu ( predtym som ich mala 3-nasobne prekrocene ) a dnes uz pecen funguje normalne. Dokonca si ich vyskusal aj moj manzel... Na pecen nie je lepsieho lieku. Dakujem

aj ja dakujem a teší ma to

Som rok po operácii kŕčových žíl na ľavej nohe. Neviem,čo sa stalo, ale začala mi opúchať noha v členku. Stáva sa to hlavne keď celý deň v práci stojím. Večer Keď si nohy vyložím , tak mi trochu odpuchne. Doktor nevie čím to je. Obličky mám v poriadku.

Pri operácii bola pravdepodobne poškodená lymfatická žila, ktorá odvádza lymfu  a preto Vám členok opúcha. Pokiaľ nemáte problémy so srdiečkom ani obličkami, doporučujem Vám skúsiť lymfomasáž. Táto by Vám mala odviezť nahromadenú lymfu a vrátiť nohu do pôvodnej veľkosti. Potom je potrebné masáž pravidelne opakovať. V takom prípade je možné "zaškoliť niekoho blízkeho, kto Vám bude naďalej masáž vykonávať.

HIRUDOTERAPIA - Najčastejšie otázky

Ukázalo sa, že liečba pijavicou je veľmi účinná. Všetci pacienti pocítili zmiernenie bolesti, k najväčšej úľave dochádzalo často už počas  priloženia pijavice. Účinok pijavíc naviac – na rozdiel od analgetík, pretrvával i po 4 nasledujúce týždne.

Kedy pomáha pijavica?

Najväčšie a najrýchlejšie účinky sa zaznamenávajú pri nasledovných diagnózach : hemoroidy, tromby a kŕčové žily, vysoký tlak , chronické bolesti a zápaly. Ďalej sú to srdcovo cievne choroby, gynekologicko-urologické a v neposlednom rade chirurgia pri spájacích procedúrach.

Môžem sa liečiť sám?

Počet priložených pijavíc, taktiež miesto priloženia závisí od každého človeka individuálne v kombinácii od jeho zdravotného stavu, hmotnosti , veku atď. Záujemca o domácu liečbu by sa určite pred tým mal poradiť so skúseným hirudoterapeutom, aby mohol byť účinok presne smerovaný a s maximálnym efektom. Komplikované diagnózy aj hirudoterapeut konzultuje so skúseným lekárom.

Ako dlho sa prikladá pijavica?

Jedno priloženie trvá 30 minút. Dĺžka a frekvencia liečby závisí od konkrétnej diagnózy daného človeka. Veľmi pozitívne výsledky pri liečbe pijavičkami sú napr. pri varixoch (kŕčových žilách), kde dokážu poriešiť aj predoperačné stavy, avšak mylná predstava je že stačí jedna pijavička a problém je vyriešený. Tu je nutné viac pijavičiek (24-26) a liečba môže trvať niekoľko mesiacov aj viac ako rok , avšak s prestávkami a pijavičky sa používajú opakovane.

Môžem si len tak kúpiť pijavicu a liečiť sa?

Určite ľuďom neodporúčame si kupovať pijavičky bez toho, aby boli poučení ako často si ich prikladať, koľko pijavičiek je možné použiť naraz a hlavne aké miesto priloženia zvoliť. To všetko závisí, ako som už spomenula, od každého človeka individuálne. Čo pomohlo susede nemusí vám, dokonca môže aj ublížiť.

Kde sa dajú pijavice získať?

V našom centre sa dajú pijavičky zakúpiť, avšak predáme ich až po dôkladnom rozhovore aby sme si boli istí či je pre daného človeka pijavička vôbec vhodná a poučíme ho ako si pijavičku prikladať.

Je lymfodrenáž zázračným prostriedkom na chudnutie?

Určite nie, ale môže byť nápomocná pri procese chudnutia a istý úbytok najmä v centimetroch dámy zaregistrujú. Najmä keď absolvujú aspoň 10 až 15 procedúr. Vtedy je možné zhodiť aj niekoľko centimetrov na problémových partiách ako je brucho, pás a stehná. Je vhodné zkombinovať terapiu pijavicou lekárskou a lymfomasáž pre rýchlejší a trvalejší účinok.

PORADŇA

Dátum: 17.04.2012

Vložil: j.mihalikova@pobox.sk

Titulok: bercov vred

PROSIM O RADU A POMOC PRE SVOJHO OTCA, KTORY MA CHRONICKY BERCOV VRED. SKUSILI SME UZ KRYOKOMORU, LARVY MUCH A NIC NEPOMOHLO, BOLO TO LEN KRATKODOBE ULAHCENIE CHOROBY, RADA BY SOM OTCA OJEDNALA U ODBORNIKA S PIJAVICAMI. PROSIM VAS , POSLITE MI NIEKTO ADRESU. DAKUJEM VOPRED

Dátum: 09.02.2012

Vložil: B. M.

Titulok: hemeroid

Dobry den, zistili mi trombozovany hemeroid a odporucili odstranenie laserom. Chcem sa tomu vyhnut. Je mozne odstranit/ vyliecit hemeroid pijavicou? Ak ano, ako to prebieha? Dakujem

Dátum: 10.02.2012

Vložil: Marta Kolštromová

Titulok: Re:hemeroid

Látky z pijavice lekárskej liečia hemoroidy aj trombózu rýchlo a účinne.
Najprv preveríme zdravotný stav vypísaním zdravotných dotazníkov, ktoré následne konzultujem s odborníkom a až na jeho doporučenie je možné začať s terapiou.
Ako podpornú liečbu doporučujem užívanie Zelených potravín a zvonka Anionové vložky.

 

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

               *
„Pověz mi a zapomenu.
Ukaž mi a já si vzpomenu.
Ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“

Konfucius
 
 

Alebo po  našom , raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť.

                       *

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.