Nižšie sú spomenuté najčastejšie používané formy predaja. Ale každý človek má iné potreby a možnosti, tak sa vždy vieme dohodnúť aj inak.
Môžeme sa dohodnúť aj na splátkach.

Treba si uvedomiť, že za pijavice pletíte raz, ale vám ostávajú na pravidelné používanie počas niekoľkých rokov.

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

PIJAVICA LEKÁRSKA 1 ks pri odbere 6 a viac

PIJAVICA LEKÁRSKA 1 ks pri odbere 6 a viac

  Pokiaľ ste ešte neboli zaškolení na bezpečné použitie PL certifikovaným hirudoterapeutom PL...

Vaša cena: 8,60 € 7,60 €

pre dôchodcov a ZŤP

pre dôchodcov a ZŤP

Nie každý má práve k dispozícii hotovosť vo výške ceny celého balíčka, preto mám v ponuke aj...

Vaša cena: 320,60 € 270,00 €

Pijavica lekárska KÚRA ZIMNÁ AKCIA

 Pijavica lekárska KÚRA ZIMNÁ AKCIA

vhodné pre ľudí, ktorí sa za mojej asistencie naučia bezpečné priloženie PL a ďalej ich používajú...

Vaša cena: 320,60 € 294,60 €

Pijavica lekárska s pravidelnými 12 návštevami

Pijavica lekárska s pravidelnými 12 návštevami

Vhodné pre ľudí , ktorí vyžadujú pravidelné priloženie PL   Po prvom rozhovore nasleduje...

Vaša cena: 632,60 €

1 ks pijavica lekárska   8,30 eur
Balíček obsahuje :
 •              diagnostika, zmeranie PH moču
 •              konzultácia zdravotného stavu
 •              vypracovanie plánu terapie
 •              1. vyšetrenie živej kvapky krvi pred podaním PL
 •              priloženie pijavice lekárskej, zdravotný materiál
 •              zaškolenie o bezpečnom domácom použití 
 •              návod na použitie pijavice lekárskej v domácom prostredí
 •              2. vyšetrenie živej kvapky krvi po podaní PL, v prípade x
 •              hojivý gel , tinktúra, pp ZZ
 •              EKO taška
 •              ZDARMA poradenstvo zdravej výživy
 •              následné poradenstvo a servis
              
Pri odbere celej kúry máte kontrolné vyšetrenie živej kvapky krvi raz ročne zdarma
 

 

Za odporúčanie terapie vám darujem 1 ks pijavice lekárskej , za celú kúru 2 ks

 

Použitie pijavice lekárskej v medicíne

 
Hirudoterapia (liečba pijavicou lekárskou) je stará  viac  než 5000 rokov. Dokonca i na stenách hrobky egyptských faraónov boli objevené fresky s vyobrazením tejto liečby.
 
 
 
 
 
 
 
 

Z histórie medicínskych vied v stredoveku vyplýva, že púšťanie žilou patrilo v tomto období k obľúbeným terapeutickým zákrokom.

 
 
 
 
 
 
 

V Indii  liečenie Pijavicami je jedným z Panchakarmas ayurvédy a vykonáva sa na odstránenie toxínov z krvného riečišťa.

Dhanvantari je hinduistický boh uzdravenia.On je otcom Ayurvedy, boh lekár, ktorý  nesie v ruke misu Amrit (nektár nesmrteľnosti),  disk alebo čakra (pomáha odrezať zlo), lastúru (ktorá sa používa v rozomletej forme v niektorých tradičných liekoch), a byliny alebo pijavice (prastará metóda dodnes používaná ,nahradila púšťanie žilou).

Už za panovania cisára Karola Veľkého bolo púšťanie krvi povinne predpísané pre všetky kláštory s hospitálmi, v ktorých na tento účel slúžila zvláštna budova. Dnes celkom presne vieme, že pokiaľ bol tento zákrok naozaj vykonaný lege artis, umožnil úspešne predchádzať srdcovému infarktu a mŕtvici.

Púšťanie žilou podľa stredovekých lekárov „riedilo“ krv, zvyšovalo jej prietok (znižovanie hodnoty hematokritu) a pôsobilo preventívne proti vzniku trombóz a záchvatových ochorení. Okrem toho odstraňovalo „krvné jedy“ (t.j. žlčové farbivá), ktoré blokujú liečbu u chronických chorôb a stimulujú uvoľnenie kortizónov v tele.

Okrem chirurgického úkonu sa k púšťaniu žilou s obľubou používali pijavice lekárske (Hirudo medicinalis). O jej populárnosti v minulosti najlepšie svedčí fakt, že vo viacerých oblastiach úplne vyhynula pre nadmerný zber na liečebné účely.

S príchodom XX storočia v Rusku sú pijavice s liečivými bylinami, alternatívne medicíny zabudnuté a prístupné len pre elitu. Josif Vissarionovič Stalin bol zamilovaný do hirudoterapie, jeho lekári mu dávali  pijavice na akúkoľvek chorobu. Podobne aj súdruh Brežnev. Výhodou je, že nikdy túto terapiu nezavrhli a naďalej ju rozvíjali a podrobovali výskumom.


Po invázii syntetických medikamentov do medicíny, boli pijavice odsunuté do zabudnutia. Moderní lekári usúdili, že použitie takéhoto primitívneho prostriedku nepatrí do ambulancií blyštiacich sa chrómom a sklom a vykázali ho do iluzórnej temnoty stredovekej povery. Pijavice však ešte nejaký čas prežívali v podobe vyskúšaného prostriedku.

Akademické opovrhnutie tu však vôbec nebolo namieste. Pijavica, ktorá vysáva krv pracuje totiž neobyčajne opatrne, nenecháva ranu a človek, na ktorého sa prichytí ju spravidla na svojom tele ani nepocíti. Zloženie jej slinných výlučkov má dezinfekčné vlastnosti, takže po jej odstránení, či odpadnutí sa rana automaticky do pár hodín uzavrie. Krvácaním sa ranka prirodzene čistí. Pritom pôsobí mimoriadne efektívne, keďže jediný exemplár dokáže vysať až 15 centimetrov kubických krvi, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a komplikácií.

Pijavice sa do budúcnosti nepochybne ukazujú ako perspektívne liečivo proti jednej z najväčších pliag nášho storočia - chorobám cirkulačného systému, voči ktorým sú často chemické preparáty neúčinné. Podstata ich pôsobenia spočíva v tom, že v mieste priloženia vstrekuje do krvi hirudín, ktorý znižuje zrážanlivosť a viskozitu krvi, pôsobí protizápalovo a šíri sa do celého organizmu. Zatiaľ bolo popísaných okolo 150 účinných látok v slinách pijavice lekárskej. Vďaka týmto skromným živočíchom sa v postihnutom mieste opäť navracajú normálne cirkulačné pomery, čo spôsobuje napríklad aj hojenie inak neliečiteľných vredov.

V mnohých európskych krajinách, ale hlavne v USA siahajú po pijaviciach aj plastickí chirurgovia a špecialisti na transplantácie. Pijavice totiž umožňujú prekonanie najzávažnejšej a zdalo by sa že neprekonateľnej hranice, akou je odumieranie transplantovaných častí tela spôsobené problémami s obnovením ich normálneho krvného obehu.

V roku 1994 iba v USA zachránili pijavice pred amputáciou rôznych častí tela okolo 5 tisíc pacientov. Súčasne bolo na terapeutické účely použitých 65 tisíc týchto obrúčkavcov. Cena jedného exemplára sa po umelom chove pohybovala okolo 7 USD, čo je zanedbateľná suma v porovnaní napríklad s transplantáciou palca, ktorá vyjde na tridsaťnásobok tejto čiastky.

Ak sa teda na tento problém pozrieme bez predsudkov, musíme pijavice oceniť ako príklad múdrosti stredovekej medicíny, ktorá dokázala využívať prostriedky čerpajúce zo štedrosti samej prírody.

https://www.pijavica-lekarska-na-domace-pouzitie.com/pijavica-lekarska/