https://vsetko-pre-dievcata-zeny-mamy-ba.webnode.sk

Ako všetko ostatné aj tu odporúčam len osobne odskúšané. Po prvýkrát som sa počas menštruáie cítila ako čistý človek. Tá voľnosť a sviežosť / nie ako v reklame a potom nič / ma dostala, druhý deň som zvažovala pripomienku do mobilu na večer aby som nezabudla, že treba kalíšok vyprázdniť pred spaním.

 

Po 38 rokoch som prišla na to, prečo ženy bežne nemajú v láske svoju menštruáciu. 

Okrem iných nepríjemností je asi najhoršia predstava, že sa zas budú cítiť nepríjemne s tým mokrým/vlhkým zapáchajúcim kusom papieroigelitolátky medzi nohami.

Asi práve preto som bola tak ohromená po prvom použití menštruačného kalíška. Musím najprv spomenúť príjemnú zmenu, keď som prešla na anionové vložky. Vcelku príjemné, suché a bez zápachu, ale furt tá obava, či nepretečie ... nepretiekla ani raz a navyše aj lieči. Mne aj mnohým iným dokonca skrátila menštruáciu z 7 na 4-5 dní.

Kalíšok, ako ja vravím má len jednu nevýhodu a to takú, ze s ním vôbec menštruáciu necítim. Skoro som si musela dať pripomienku do mobilu, aby som ho večer nezabudla vyprázdniť. :-) 

Zdravá žena


Viac tu: https://vsetko-pre-dievcata-zeny-mamy-ba.webnode.sk/zdrava-zena/
 

Pre ženy

Menštruačný kalíšok MeLuna

MeLuna je prvý menštruačný kalíšok nemeckej výroby. Je vyrobený z TPE (termoplastický elastomer), je to materiál, z ktorého sa vyrábajú napríklad aj detské cumlíky. 
Kalíšok MeLuna Vám ponúkame v štyroch atraktívnych farebných variantách - vo fialovej, červenej, tyrkysovej a ružovej. Vybrať si môžete nielen z rôznych veľkostí, ale aj z troch variánt uľahčujúcich vyberanie kalíška - kalíšok s klasickou stopkou, kalíšok zakončený guľôčkou alebo kalíšok zakončený očkom.
MeLuna má úplne hladký vnútorný povrch a plnú stopku, čo uľahčuje čistenie. Na spodnej časti kalíška sú ryhy pre ľahšie vyberanie. 

 

MeLuna sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Veľkosť S je malý kalíšok určený pre dievčatá a mladé ženy, ktoré ešte nerodili a majú slabšiu menštruáciu. Má priemer 38 mm a dĺžku 45 mm, obsah kalíška je 10-23 ml. Tento kalíšok je aj mäkkší než ďalšie dva typy. 

Veľkosť M je určená pre všetky ženy, ktoré už nerodili a pre tie, ktoré majú normálne silnú menštruáciu. Má priemer 41 mm a dĺžku 48 mm, obsah kalíška je 20-28 ml. 

Veľkosť L je určená pre všetky ženy, ktoré už rodili a pre ženy so silnou menštruáciou. Má priemer 44 mm a dĺžku 51 mm, obsah kalíška je 24-34 ml. 

Veľkosť si vyberte podľa toho, ako silná je Vaša menštruácia a podľa veľkosti pošvy. Pre ženy po vaginálnom pôrode doporučujeme veľkosť  L. Mladé dievčatá a ženy môžu zvoliť veľkosť S alebo pri silnejšej menštruácii veľkosť M.

Kalíšky MeLuna sa vyrábajú so stopkou ako ostatné typy kalíškov. Pomocou stopky sa dá kalíšok vytiahnuť a môžete ju zastrihnúť na Vám vyhovujúcu dĺžku. Môžete si ale zakúpiť taktiež kalíšok MeLuna zakončený guľôčkou alebo očkom. Výhoda je v tom, že za guľôčku i očko sa dá kalíšok dobre chytiť a zároveň guľôčka ani očko nie sú pri používaní nepríjemné - čo neskrátená stopka byť môže.

Čím sa MeLuna líši od ostatných kalíškov?
Hlavne materiálom, z ktorého je vyrobená. Termoplastický elastomer (TPE) sa oproti silikónu lepšie spracovává. Preto je MeLuna lacnejšia a má aj viac variánt - tri rôzne veľkosti a inú variantu kalíška než so stopkou. Povrch je rovnako ako u silikónu hladký a suchý. Na výrobu viacerých produktov v zdravotníctve, ktoré sa predtým vyrábali zo silikónu, je v súčasnosti používaný TPE. Materiál nespôsobuje alergie, neobsahuje PVC, latex, silikón ani proteíny. Taktiež farebné pigmenty obsiahnuté v TPE pre farebnosť kalíškov MeLuna, zodpovedajú atestácii.

Otvory pod horným okrajom kalíška sú u MeLuna o niečo väčšie ako u väčšine ostatných kalíškov a nedôjde tak často k ich upchatiu. (Tieto otvory slúžia k ľahšiemiu zrušeniu podtlaku pri vyberaní kalíška z pošvy.)

Po vyskúšaní oboch variantov sme sa rozhodli ponúkať kalíšky soft vo farbe tyrkys, žltá a ružová a klíšky classic vo farbe červená, oranžová a biela. 

 

 Kalíšok MeLuna Vám bude doručený vrátane látkového vrecúška pre úschovu kalíška mimo obdobia menštruácie. Výrobca doporučuje vyvariť kalíšok MeLuna po dobu 5 minút pred prvým použitím (potom, čo si kalíšok kúpite). Potom by ste mali kalíšok vyvariť vždy po skončení menštruácie a prípadne aj krátko pred začiatkom ďalšej menštruácie. Behom menštruácie stačí MeLunu po vyprázdnení umyť čistou vodou, vytrieť toaletným papierom alebo vlhčeným obrúskom (doporučujeme intímne obrúsky LadyWipe). Najneskôr po 8 - 12 hodinách je vždy nutné kalíšok MeLuna vybrať a vyprázdniť.

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

               *
„Pověz mi a zapomenu.
Ukaž mi a já si vzpomenu.
Ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“

Konfucius
 
 

Alebo po  našom , raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť.

                       *

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.