Chcete sa LIEČIŤ alebo VYLIEČIŤ ?

Zvieratá občas postihnú rôzne vírusové ochorenia, ktoré veterinári v dnešnej dobe nevedia liečiť. Ľudia úplne zbytočne o svojho miláčika prídu.

Práve preto je PREVENCIA najúčinnejšia liečba. 

Látky z pijavice lekárskej výrazne posilňujú imunitný systém, ktorý potom do tela žiadne vírusy nepustí.

VETERINÁRNE POUŽITIE PIJAVICE LEKÁRSKEJ


Veľmi dobré výsledky sú pri terapii starších zvierat, hlavne psov, mačiek, koní, hospodárskych zvierat.

 

Indikácie od A do Z

Liečba pijavicami je vždy komplexné riešenie !

 

·         Abscesy :   sliny z pijavice miesto priloženia prekrvia, zbavia ho zápalu. Tak zdravé tkanivo môže dorásť rýchlo.

·         Artritída ·   : Vzhľadom na to, že pijavice zlepšuje kvalitu kĺbneho mazu , a taktiež majú protizápalové účinky, pri akútnom zápalovom ochorení - osteoartritídu -  za použitia  terapie pijavicou lekárskou možno liečiť veľmi dobre. Bunky v rôznych tkanivách kĺbu sú lepšie opäť vyživované,  zápal a bolesť ustupuje.

·         Artróza : analgetický účinok u osteoartrózy môže  priaznivo ovplyvniť stav  aj v pokročilom štádiu. Vzhľadom k tomu,že bolesť sa môže znížiť, u postihnutého kĺbu môžu byť obnovené fyziologické pohyby

·         Ataxia :  Liečba pijavicami má pozitívny vplyv pri ataxii, proti zápalom a lepšiemu bunkovému metabolizmu.

·         Diskopatia : · Látky z Pijavice pomáhajú k zlepšeniu kvality tkaniva platničky. Takže relaxáciu a úľavu od bolesti môžeme dosiahnuť do niekoľkých minút.

·       Krv v uchu Vzhľadom k prirodzenej schopnosti rozpúšťať zrazenú krv a predchádzať ďalším zrazeninám, účinok slín  pijavice nielen v uchu , ale aj celkovo v krvi môže byť prospešný.

  Hnisavé rany : Protizápalový a antibakteriálny účinok slín pijavice zaistí rýchle hojenie stimulovaného toku krvi , posilnením imunity rieši aj zle sa hojace rany.

·         Ekzém : Táto zápalová reakcia kože s začervenanie, tvorba pľuzgierov, mokvanie, chrasty  môže byť často úspešne liečený pri jednom terapeutickom sedení .

·         Zápal : rozlišujeme akútne a chronické zápaly. Oba môžu byť úspešne liečené pijavicami.

·         - Akútny zápal

·         - Chronický zápal

·         Furunkul, karbunkul ( hnisavý zápal kože a podkožného tkaniva, vlasových váčkov)

·         Kĺby - degenerácia  chrupavky kĺbov

·         Kĺby  : Pijavica podporuje žilové prekrvenie a prietok lymfy, a preto u tohto ochorenia tvorí dobrú možnosť liečby. Je však potrebné mať niekoľko ošetrení, sú vykonávané s cieľom prispieť k regenerácii tkaniva a predchádzaniu opuchom.

·         Kĺbová dysplázia

·         Hematóm                                                                                                                         

·         Kožné zmeny

·         Laminitida :  Zápal lamiel u koní môže byť pozitívne ovplyvnený terapiou pijavicami u akútneho i chronického stavu. Zlepšenie je evidentné už do 12h. Ak je to potrebné, môže  byť liečený po dlhšiu dobu.

·         Navikulárny syndróm( podotrochlóza)

·         Infikované hmyzie uštipnutie (muchovitosť):  hmyzie uštipnutie sa väčšinou hojí rýchlo. Avšak, môžu tiež viesť k infekcii a opuchu a tým spôsobiť silné svrbenie, škrabanie až do straty srsti a k otvoreným ranám. Pijavice vypúšťajú látky antibakteriálne, protizápalové a od bolesti, pomôžu  znižovať svrbenie, liečia prípadné rany, urýchľujú rast srsti.

·         Skrížený väz – zranenia

·         Lymfatické preťaženie

·         Podlomy :    Treba prikladať pijavice hneď pri objavení prvých príznakov.                                                                     

·         Zášlap Rýchle zahojenie vďaka antibiotickým a protizápalovým látkam z pijavice.

·         Svalová atrofia  Látky z pijavice sa postarajú o väčší prietok krvi do svalového tkaniva a tak je tvorba nových buniek  stimulovaná.

·         Myogelóza Obnoveným prekrvením buniek sa podporuje regenerácia svalového tkaniva

·         Jazvy :   hlavne môžu byť liečené stvrdnuté, staré jazvy s pijavicami. 

·         Nervový systém :  nervový zápal sa lieči s hirudotherapiou ľahko a rýchlo. 

·         Edém

·         Ušný ekzém :  Po odstránení akéhokoľvek parazitného napadnutia ušný ekzém dobre reaguje na pijavice ošetrenie. Svrbenie a opuchy odstráni rýchlo.

·         Chirurgické rany :  chirurgické rany sa hoja vďaka pijaviciam opäť rýchlejšie. V dôsledku prijatia látok dochádza k zvýšeniu žilového odtoku sú zriedkavejšie nekrózy. To sa vykonáva už v regenerácii po transplantácii.

·         Patelárne dislokácie :  Úplné alebo čiastočné vykĺbenie jabĺčka  takmer vždy spúšťa alebo je sprevádzané slabosťou  kolenných väzov. Tento nedostatok väzov môže byť súčasne zlepšený fyzioterapiou a  prostredníctvom využitia pijavíc.

·         Reumatizmus :  okamžité zlepšenie hybnosti, odstránenie bolesti a zápalu. Uvoľnenie stuhnutých kĺbov.

·         Sedlový otlak

·         Spondylóza :  Vyliečenie spondylózy alebo iných degeneratívnych ochorení chrbtice nemožno dosiahnuť len s pijavicami. Často je prítomné stuhnutie väzov či svalov  a úľava je urýchlená tým, že uvoľní určitú tuhosť a má výsledok úľavu od bolesti.

·         Ošetrenie kýpťov :  Po amputácii končatín rana regeneruje omnoho rýchlejšie a predchádza sa komplikáciám, znižuje sa bolestivosť.

·         Zápal šliach a tenosynovitída :  šlachy majú veľmi zdĺhavý proces hojenia najmä u koní a ovplyvňujú značne pohyblivosť. Protizápalový účinok pijavice ju dokáže napraviť.

·         Cievne problémy :  Špeciálny účinok slín v žilovom systéme činí hirudoterapiu nepostrádateľnou  pri liečení žilového preťaženia alebo zápalu žíl.

·         Hojenie rán :  Čím viac sa zvýši prietok krvi k regenerácii tkaniva, každá  bunka je stimulovaná a zranenie sa hojí rýchlejšie. Vhodné na staré a zle sa hojace rany.

·         Rana po kliešťovi :  Zapálené alebo hnisavé miesto po uhryznutí kliešťom  sa lieči veľmi dobre po priložení pijavice . Odporúčam skombinovať s podaním koloidného striebra.

 

Kontraindikácie

 

·         Anémia:  Nepoužívať pijavice.

·         Arteriálne  ochorenia :  Ide o poruchu prietoku arteriálnej krvi do končatín. Zvyčajne spôsobené zúžením alebo upchatím tepien . To umožňuje, aby bez zábran prebiehal tok krvi do liečenej oblasti, treba začať na dokrvených častiach tela.

·         Antikoagulačná liečba:  Vzhľadom k tomu,že sliny pijavice obsahujú tiež antikoagulanty, môže viesť k nekontrolovanému krvácaniu pri súčasnom podávaní týchto liekov; účinok je zosilnený!

·         Poruchy zrážania krvi:  hemofília môže napríklad vyvolať veľmi silné krvácanie a ohroziť pacienta.

·         Liek na riedenie krvi:  nadmerné krvácanie môže byť umocnené liekmi, ako je warfarín alebo heparín,  pacient by mohol byť v nebezpečenstve.

·         Diabetes mellitus:  len pri  poruchách hojenia rán v dôsledku obehových problémov.

·         Horúčka:  ak je organizmus  oslabený vysokou horúčkou, nemôžete  použiť  liečbu pijavicami.

·         Alergia na histamín :  ak je alergický na histamín , nemala by byť vykonaná liečba pijavicou.

·         Kachexia:  závažná strata hmotnosti tela a vysilenosť spôsobená ťažkou chorobou alebo dlhodobým hladovaním.
Ide o stav, ktorý je výsledkom dlhšie trvajúceho nedostatku výživy sprevádzaný aj nedostatkom vitamínov a minerálnych látok.  Pred použitím pijavíc, z dôvodu straty krvi  by mohla oslabiť telo natoľko, že už nie je schopné sa regenerovať.

·         Leukémia:  Nie je známe, ako oslabený organizmus reaguje na liečbu pijavicami. 

·         Žalúdočné vredy: Látky z pijavice stimulujú krvný beh, čím stimulujú prekrvenie žalúdka a dvanástnika, vredy môžu vyraziť. Ale zase látkami protizápalovými môžu pomôcť. Nepoužívať v akútnom štádiu. Najlepšie ako prevencia.

·         Zhubné nádory:  Zvieratá so známym malignym nádorom nemajú byť liečení pijavicami. Bunkový rast je stimulovaný látkami zo slín Pijavíc, ktoré môžu ďalej ovplyvniť rast zhubných nádorov. *Avšak látky z pijavice obsahujú inhibítory proteázy, čím môžu znižovať množenie rakovinových buniek.*

·         Repelent, krém:  Najčastejšie pijavice defenzívne reagujú a nehryzú, keď  koža alebo srsť zvieraťa bola ošetrená so silne voňajúcimi látkami, alebo repelentom proti hmyzu.

·         Lieky obsahujúce ortuť :  Zasahujú do zrážania krvi a môžu byť kontraindikované.

·         Lieky proti bolesti:  Niektoré lieky proti bolesti majú vplyv na riedenie krvi ako vedľajší účinok (napríklad aspirín, Rimadyl, Equipalazone). Mali by ste tieto lieky proti bolesti vysadiť aspoň jeden deň pred a po liečbe pijavíc, zbytočne nezvyšovať  riziko nadmerného krvácania.

 

Sprievodné javy, ktoré sa môžu,ale nemusia prejaviť:

·         Krvácanie:  Ak aj napriek predchádzajúce zhodnoteniu liekov alebo sklonu ku  nekontrolovateľnému krvácaniu, dobre padnúci kompresný obväz by mal byť použitý. Bežne stačí utrieť vreckovkou, do pár minút či hodín ustane. Zaschnutú krv na druhý deň opatrne vyčesať, alebo umyť bez porušenia chrasty.

·         Chrasty:   chrasty po uhryznutí miest by sa nemali, ak je to možné, rozškriabať. Mohlo by to vytvoriť malé jazvy.

·         Ďalšie reakcie:  Lokálne svrbenie, mierny opuch a začervenanie v bezprostrednej blízkosti uhryznutia sú úplne normálne prejavy. Použite lokálne Tea tree olejček.  V prípade, že časť tela v mieste  uhryznutia nabehne či sa zraní, homeopatická dávka účinnej látky  arniky sa má podávať. Toto zdurenie bude preč asi po 3 dňoch. Môžete skúsiť aj obklad so sódou bic.

Zdroj: pijavice terapie na zvieratách, Tina Werner, ISBN 978-3-88627-907-4 / Internet / www.blutegel.de

 

Obdobné diagnózy,ako u ľudí.

 

Hirudoterapia sa úspešne používa vo veterinárnej medicíne, zvlášť keď tradičná liečba nie je účinná, účinky liečby sú príliš pomalé, alebo po operácii, kedy môžu byť tkanivá ohrozené žilovým preťažením, či krvnou zrazeninou.

 

 

VETERINÁRNE POUŽITIE PIJAVÍC

Hirudoterapia pre zviera

Diagnostika Vypracovanie plánu terapie Návod na domáce použitie pre zviera Materiál na...

Vaša cena: 140,00 €

Kontakt

Marta Kolštromová

terapiapijavicoulekarskou@gmail.com

facebook - Martuška Kolštromová

pôsobím v okrese Martin, ale aj inde podľa dohody

tel: 0918 919237
pošlite SMS "pijavicka.priezvisko "
a ja Vám zavolám

IČO 37138111
DIČ 104 341 59 78
pracovné dni od 8:30 - 19h
sobota od 10 - 14h + 50% z ceny služieb
nedeľa - voľno, venujem sa mojej rodine
Súrne prípady vybavím , skúste zavolať

Vyhľadávanie

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

               *
„Pověz mi a zapomenu.
Ukaž mi a já si vzpomenu.
Ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“

Konfucius
 
 

Alebo po  našom , raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť.

                       *

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Fotogaléria: VETERINÁRNE POUŽITIE PIJAVÍC

Kontaktujte nás

Podrobnejšie informácie ku konkrétnej diagnóze, spôsob liečby a skúsenosti žiadajte mailom  terapiapijavicoulekarskou@gmail.com, tel. 0918919237

Pred priložením musí byť srsť očistená vodou, zbavená zápachu / nepoužívajte repelent ani krémy, či oleje a v strave cesnak a cibuľu/.
Aj je srsť moc hustá či dlhá je potrebné miesto priloženia oholiť.
Uveďte užívané lieky použité za predošlé 4 týždne, kedy bolo zviera odčervené.
Nahláste známe alergie a všetky ochorenia, ktoré zviera malo.
Namáhavý pohyb či tréning počas liečby nie je žiadúci / podľa diagnózy/.
Zvýšený príjem vody je nutný.
Hlásiť ihneď všetky zmeny zdravotného stavu.
 
 
 

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode