Mastitída – najdrahšie ochorenie dojníc

 

Je to zápalové ochorenie mliečnej žľazy. Na vzniku sa podieľajú minimálne  tri faktory: samotné zviera - dojnica, prostredie, v ktorom sa zviera nachádza a mikroorganizmy.

 

Najväčšie riziko ochorenia mastitídy vzniká, keď sa uplatnia všetky tri faktory naraz, čiže keď pôsobí prostredie na zviera stresujúco a zároveň sa v prostredí nachádzajú patogénne mikroorganizmy, ktoré môžu pri kontakte so zvieraťom ohroziť jeho zdravie. Samozrejme kontakt dojnice s mikroorganizmom nemusí hneď znamenať ochorenie zvieraťa, pretože každé zviera má obranné systémy, ktoré obmedzujú možnosť vzniku mastitídy.


Zo zdravotného hľadiska sú mastitídy závažné preto, lebo v mlieku chorých kráv sa nachádzajú aj patogénne druhy mikroorganizomov, ktoré môžu spôsobiť ochorenie človeka. Mlieko dojníc so zápalom mliečnej žľazy môže obsahovať aj inhibičné látky, ako sú antibiotiká a liečivá, ktoré môžu zapríčiniť vznik nežiadúcej rezistencie mikroorganizmov, čo je závažné z hľadiska liečenia ľudí. Z finančného hľadiska prichádzajú veľké straty, lebo až do vyliečenia nie je možné mlieko používať.

A práve preto je najvýhodnejšie použiť látky z pijavíc ako PREVENCIU, lebo výrazne posilňujú imunitný systém a tým zabraňujú vniknutiu vírusov či baktérií do organizmu zvieraťa.

Pokiaľ ste to nestihli a zviera už trpí touto nepríjemnou chorobou, je výhodné na vyliečenie použiť látky z pijavíc, lebo majú silný antibiotický a antbakteriálny účinok, bez nežiaducich účinkov bežných antibiotík. Zlepšujú aj psychický stav zvieraťa.

Výhodou tiež je, že pijavice vám ostávajú a môžete ich použiť v prípade potreby kedykoľvek bez ďalších výdavkov aj niekoľko rokov.

Platí rovnako ako u ľudí, že pijavica použitá na jednom tele sa už na iné nepoužíva, je neprenosná.
 

Platia diagnózy popísané v kategórii kone.

Hospodárske zvieratá

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

               *
„Pověz mi a zapomenu.
Ukaž mi a já si vzpomenu.
Ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“

Konfucius
 
 

Alebo po  našom , raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť.

                       *

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.