Chcete sa LIEČIŤ alebo VYLIEČIŤ ?

Vedeli ste, že v ženskej pošve je bežné kyslejšie prostredie – pH 4,5 (pH kože je cca 5), ktoré má ženu chrániť pred rozvojom infekcie spôsobenej kvasinkou Candida albicans a nesprávnou intímnou hygienou s prípravkami s vyšším pH túto ochrannú bariéru narušujeme? Väčšina bežných prípravkov starostlivosti o pokožku má menej kyslé až zásadité pH (6 a viac). V prípade, že ich žena používa pri svojej intímnej hygiene, narušuje tým prirodzenú ochrannú bariéru tela a umožňuje vznik kvasinkovej infekcie. Preto se ženám odporúča využívať pre intímnu hygienu špeciálne prípravky s nižším pH, alebo sa v intímnych partiách umývať čistou vodou.

Vedeli ste, že kvasinka Candida albicans, ktorá zapríčiňuje vaginálnu mykózu potrebuje ku svojmu životu a rastu jednoduché cukry, ktoré získava z nášho organizmu? Nesprávny a nezdravý životný štýl je spúšťačom mnohých ochorení. Veľké množstvo cukrov v potrave vedie nielen ku vzniku obezity a kardiovaskulárnych ochorení, ale zároveň umožňuje lepšiu výživu rôznym nežiaducim organizmom v našom tele. Percento žien, ktoré trpia vaginálnou mykózou výrazne narastá s obezitou či dekompenzovaným diabetom. Preto sú pohyb a vyvážená strava tou najlepšou celkovou zdravotnou prevenciou.

Vedeli ste, že tesné nohavičky z umelých materiálov zabraňujú prirodzenému dýchaniu pokožky a vedú k nadmernému poteniu, čím narušujú pH pošvy? To všetko spolu opäť môže podporiť vznik kvasinkovej infekcie. Preto odborníci odporúčajú dať prednosť pohodlnej bavlnenej bielizini, a to najmä pri športe a dlhodobom nosení. A vhodné je používať kvalitné, neparfemované pracie prostriedky. Používať nebielený a neparfemovaný toaletný papier. Rovnako tampóny, či vložky by nemali byť bielené chlórom / tie bežne dostupné v drogérii sú/.

Zdravšie nájdete tu

https://www.dedra.cz/cs/da5635-pompadour-normal-s-kridelky-10-ks-240-mm?ppk=100903Vedeli ste, že zdrojom infekcie môže byť aj hrubé črevo? V ňom sa kvasinka Candida albicans nachádza prirodzene spolu s ostatnými mikroorganizmami. Sama o sebe nevyvoláva systémové ochorenie, ale v prípade menej obvyklých sexuálnych praktík hrozí žene prenesenie infekcie do pošvy. Preto je vhodné tejto komplikácii predchádzať, napríklad použitím ochranných pomôcok - kondómov, ktoré je vhodné meniť.

Vedeli ste, že mnoho žien v rámci prvej pomoci využíva rôzne „babské“ rady a odporúčania? Napríklad že na svrbenie a pálenie, ktoré sú nepríjemným sprievodným javom vaginálnej mykózy, zaberá biely jogurt? Pravdou je, že jogurt na krátku dobu schladí a skľudní pokožku a Lactobacillus v ňom obsiahnutý upravuje kyslé prostredie pošvy, sám o sebe však ochorenie nelieči a okrem toho je jeho použitie nepraktické a nevhodné.

To už skorej pomôže derivačný kúpeľ. Ale ako vidíte, stačí len nastoliť rovnováhu v zložitom systéme.

KVASINKOVÁ INFEKCIA - kto ju nemal, nepochopí

Protikandidová diéta :

Základom boja proti kandidám je strava, ktorá kvasinky vyhladuje a vylúči z tela .
Medzi potraviny ktorým sa treba vyhýbať, patria také , ktorými sa kvasinky priamo živia a také ktoré sú samé kvasnicové , plesňové alebo fermentované.
Potraviny , ktorými sa kvasinky živia sú  : cukor, sladidlá - javorový sirup, melasa , med, a sladový sirup ,sušienky, koláče , lístkové cesto, sladkosti , zmrzlina , sladené cereálie , nealkoholické nápoje a ovocné šťavy, výrobky z bielej múky , ako aj biely chlieb, keksy , pizza a cestoviny ......
Ku kvasnicovým , plesňovým a fermentovaným potravinám patria  : chlieb a ďalšie výrobky s obsahom kvasníc, alkoholické nápoje , najmä pivo a víno , ktoré obsahujú veľa kvasníc , miešané mäsové výrobky (obsahujúce pivovarské kvasnice) ocot a potraviny , ktoré  ho obsahujú napr. kečup, horčica , majonéza a mnohé hotové šalátové dressingy, nakladaná zelenina , miso , tempe sójová šťava , zrelé syry , arašidy , arašidové maslo a pistácie , huby , sušené ovocie , hotové polievky, ......
 
Premnožené kvasinky je pekne vidno v živej kvapke krvi ako strapček hrozna v dolnej časti fotky

Potraviny ktoré sú vhodné pri kandidovej diéte :

Patria sem : strukoviny , zelenina, semená , orechy (okrem arašid a pistácií ) , ovos a nelúpaná ryža .

Názory na OVOCIE  sú rôzne . Vo všeobecnosti platí , že jeden – dva kúsky ovocia denne nepoškodia ale treba sa vyhýbať HROZNU (pretože je veľmi sladké a zvyčajne býva pokryté plesňovým povlakom ), malo by byť sezónne a dozreté. Podľa možnosti upravené s použitím škorice, hrebíčka či  zázvoru. 

 
 
Výživové doplnky proti kandidám .
Probiotiká – látky podporujúce fungovanie pečene. Probiotiká  obsahujú črevné baktérie . Tie v ktorých sa nachádza Bifidobacterium bifidus ( prevládajúca baktéria v hrubom čreve ) aj Lactobacillus  acidophilus ( hlavná baktéria v tenkom čreve )  , pomáhajú obnoviť rovnováhu mikroorganizmov v čreve a potláčajú premnoženie kvasiniek . Kupujte živé probiotiká bez cukru a mlieka,aby mali šancu v hrubom čreve. Odporúčam chlorelu.
 
V počiatočných fázach protikandiovej životosprávy je celkom bežné , že sa zdravotný stav zhoršuje .
Probližne deň po začiatku diéty sa môže objaviť letargia , zmätenosť a príznaky podobné chrípke , ktoré môžu trvať niekoľko dní aj týždňov . Tieto príznaky môžu potlačiť látky podporujúce pečeň , je potrebný zvýšený pitný režim.
OREGÁNO obsahuje dve biologicky aktívne zlúčeniny : karvakrol a tymol ktoré potláčajú rast kvasiniek . Dávkovať opatrne, je veľmi silný.

V prírodnej medicíne sa na reguláciu a odstránenie kvasiniek zvyčajne používa CESNAK . Účinné sú aj výživové doplnky z grepových jadierok , pretože majú schopnosť usmrcovať kandidy v tele. 

 

Prečo používať umeocot

Umeocot je vyrobený zo slaných kvasených sliviek umeboshi (špeciálne slivky pochádzajúce z Ázie s vysoko liečivým účinkom). Má svetlo fialovú farbu a slano-kyslú chuť. Dostať ho môžete v BIO obchode v rôznych veľkostiach. Málo ľudí o ňom vie, no možno keď spoznáte jeho silu, pribudne do špajze aj vám.

Prečo si zadovážiť Umeocot?

1.    Je vysoko zásaditý

Na rozdiel od klasického octu, ktorého pH sa pohybuje pod 3 (výrazne prekysľujúce), Umeocot má hodnoty pH zásadité. Vďaka tomu dokáže pravidelnou konzumáciou tlmiť negatívne následky kyslotvorných potravín, čím predchádza rôznym menej či viac závažným ochoreniam.

2.    Prináša do tela teplo

Ľudia si navykli piť ráno vodu s citrónom. Takto pripravený nápoj je však vhodný iba pre ľudí, ktorým býva veľmi teplo, prípadne v letných mesiacoch. Citrón má totižto ochladzujúcu energiu a jeho častým používaním prinášame do tela chlad. Ak chcete dosiahnuť rovnaký efekt, aký robí citrón, avšak nechcete svoje telo ochladzovať, vymeňte žlté ovocie za umeocot. Umeocot má vďaka svojmu spôsobu spracovania energiu ohrievajúcu. Takúto zámenu by mali urobiť predovšetkým ľudia, ktorí mávajú studené ruky a nohy.

3.    Vyživuje obličky

Ako bolo už vyššie spomenuté, umeocot naše telo energeticky zohrieva. Nakoľko obličky neznesú chlad a zároveň potrebujú na výživu prirodzene slanú chuť, umeocot je pre nich liečivom. Ak máte slabšie obličky, prípadne močový mechúr, zaveďte si do života tento zázrak.

4.    Posilňuje trávenie

Najväčším prínosom umeoctu je jeho vplyv na trávenie. Či pociťujete v žalúdku kyselinu, či mávate reflux, či ste sa prejedli alebo ste sa dostali až do štádia zvracania, pripravte si nápoj z umeoctu. Efekt pocítite veľmi rýchlo, do 20 min sa stav výrazne zlepší.

5.    Nahrádza anorganické minerály

Najčastejšie použitie umeoctu v kuchyni je pri príprave zeleniny, hlavne pickles (kvasenej zeleniny). Ak papáte radi surovú zeleninu a na dochucovanie používate soľ, zmeňte ju za umeocot. Tepelne neupravená soľ je anorganickým minerálom, ktorý naše telo nedokáže spracovať. Pri častej konzumácií surovej soli môže dochádzať k opuchom nôh, prípadne k rôznym ochoreniam spojených so slabosťou obličiek. Okrem toho, takto pripravená zelenina má takisto ako voda s citrónom silne ochladzujúcu energiu. Pre tých zimomravých, no nie len pre nich, rozhodne odporúčam zeleninu dochucovať umeocotom.

 

RADA NA ZÁVER: Umeocot by mal byť súčasťou každej domácej lekárne, hlavne keď sa rozhodnete cestovať, alebo máte deti.

 

Candida - kvasinková infekcia

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Kontakt

Marta Kolštromová

terapiapijavicoulekarskou@gmail.com

facebook - Martuška Kolštromová

pôsobím v okrese Martin, ale aj inde podľa dohody

tel: 0918 919237
pošlite SMS "pijavicka.priezvisko "
a ja Vám zavolám

IČO 37138111
DIČ 104 341 59 78
pracovné dni od 8:30 - 19h
sobota od 10 - 14h + 50% z ceny služieb
nedeľa - voľno, venujem sa mojej rodine
Súrne prípady vybavím , skúste zavolať

Vyhľadávanie

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

               *
„Pověz mi a zapomenu.
Ukaž mi a já si vzpomenu.
Ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“

Konfucius
 
 

Alebo po  našom , raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť.

                       *

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode